Jakie będą konsekwencje audytu rządów PO-PSL?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 11:15
O środowym audycie i jego skutkach rozmawiali w Jedynkowym studiu Wiesław Dębski (publicysta) Wojciech Mucha ("Gazeta Polska Codziennie").
Audio
  • Wiesław Dębski i Wojciech Mucha o konsekwencjach audytu rządów PO-PSL (Sygnały dnia/Jedynka)
Premier Beata Szydło przedstawia informację o wynikach audytu rządów PO-PSL podczas posiedzenia Sejmu 11 maja 2016 r.
Premier Beata Szydło przedstawia informację o wynikach audytu rządów PO-PSL podczas posiedzenia Sejmu 11 maja 2016 r.Foto: PAP/Paweł Supernak

- Mam przekonanie graniczące z pewnością, że musi się to skończyć na doniesieniach do prokuratury, bo gdyby tak się nie stało, to okazałoby się, że audyt to tylko medialne show. Szef MON Antoni Macierewicz stwierdził, że za Donalda Tuska Służba Kontrwywiadu Wojskowego inwigilowała więcej dziennikarzy niż wcześniej ujawniono, że mają to być ponad 42 osoby. Trudno sobie wyobrazić, żeby ta sprawa nie trafiła do prokuratury - mówił Wojciech Mucha.

Krytycznie do środowej prezentacji premier Beaty Szydło i ministrów odniósł się natomiast Wiesław Dębski. - To nie był audyt, to była publicystyka. W bardzo niewielu sprawach powiedziano konkretnie, o co chodzi. Cieszę się, że minister Kamiński przekaże te 19 spraw do prokuratury, mam nadzieje, że gdyby się okazało, że większość doniesień jest niesłuszna, to minister poda się do dymisji.

Goście Jedynki odnieśli się także do ratingu agencji Moody's, a na koniec rozmawiali o polskiej reprezentacji piłkarskiej na Euro 2016.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Wiesław Dębski (publicysta) i Wojciech Mucha (publicysta "Gazety Polskiej Codziennie")

Data emisji: 13.05.2016

Godzina emisji: 8.15

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Platforma dąży do eskalacji konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 13:10
O reakcji PO na audyt rządów poprzedniej ekipy zaprezentowany wczoraj w Sejmie rozmawiali publicyści - Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") i Michał Kolanko (300polityka.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Tyszka o audycie rządów PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 09:40
Przedstawiając w środę w Sejmie wyniki audytu rządów PO-PSL premier Beata Szydło stwierdziła m.in., że przez osiem lat budowano państwo teoretyczne, w którym obywatele się nie liczyli.
rozwiń zwiń