X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agencja Moody's potwierdziła rating Polski, ale zmieniła jego perspektywę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 08:57
Agencja Moody's utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1, ale zmieniła perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną. O tej decyzji dyskutowaliśmy w radiowej Jedynce z publicystami.
Audio
  • Bogusław Chrabota i Michał Karnowski o decyzji agencji Moody's (Sygnały dnia/Jedynka)
Bogusław Chrabota i Michał Karnowski
Bogusław Chrabota i Michał Karnowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej" zauważył w audycji "Sygnały dnia", że po styczniowej decyzji agencji Standard&Poor's, która  obcięła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu BBB plus z A minus, gdyby podobną decyzję podjęła teraz Moody's nasza średnia byłaby na poziomie B, natomiast udało się zachować wciąż średnią na poziomie A. Gość Jedynki wskazał, że trzecia agencja - Fitch - swoją decyzję przedstawi 15 lipca i będzie ona miała dla nas duże znaczenie.

- To jest potwierdzenie tego przekazu, który też formułował polski rząd, że polska gospodarka jest mocna, odporna na kryzysy, dobrze się rozwija - powiedział Michał Karnowski z portalu wpolityce.pl. W jego ocenie polski rząd dostrzegł ryzyka wynikające z ewentualnego obniżenia ratingu i wykonał dużą pracę, by do tego nie doszło. - Były trzy ostrzeżenia, ale udało się to odwrócić - stwierdził. - Szokuje mnie zaś zawód i smutek, który widać w komentarzach części przedstawicieli opozycji - dodał.

Wysłuchaj całej audycji, w której mówiliśmy także o tym, że w Redzikowie pod Słupskiem symbolicznie zainaugurowano budowę polskiego elementu amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"), Michał Karnowski (wpolityce.pl)

Data emisji: 14.05.2016

Godzina emisji: 8.14

kk

Komentarze1
aby dodać komentarz
JanNowakStawinski2016-05-16 06:10 Zgłoś
Dobra drobna rada dla Pana B.Ch. niech szanowny Pan zmniejszy swoje parcie na mikrofon i dopuszcza innych.Dziekuje.

Czytaj także

Rating bez zmian, ale prognoza negatywna. Jest reakcja rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 13:14
Minister finansów uważa, że utrzymana przez Agencję Moody's ocena polskiego długu na poziomie A2 jest obiektywna. Jednak, zdaniem Pawła Szałamachy, polemiki wymaga prognoza negatywna, jaką w swojej analizie zawarła agencja. Opozycja odnosząc się do sprawy krytykuje rząd.
rozwiń zwiń