X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki o "ultimatum" KE: mamy do czynienia z blefem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 08:15
Komisja Europejska straszy, ale do głosowania nie dopuści. Dlatego może się okazać, że nie ma ciężkiej artylerii tylko kapiszony – mówi wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Dziś przyjęta zostanie opinia KE o Polsce (Jedynka/Sygnały dnia)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polityk PiS uważa, że Polska nie daje KE powodów do zainteresowania, a w Europie są faktyczne problemy pomijane przez Brukselę, takie jak wygrana w Austrii kandydata prorosyjskiej partii, możliwy Brexit i problem z uchodźcami.

Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, ma przyjąć dziś opinię przedstawiającą zastrzeżenia Komisji co do poszanowania zasad rządów prawa przez Polskę. To początek procedury na końcu której znajduje się art. 7 unijnego traktatu, na mocy którego KE może wystąpić z wnioskiem do Rady UE o stwierdzenie naruszeń wartości Unii. Do stwierdzenia takich naruszeń konieczna jest jednak jednomyślność państw członkowskich (z wyłączeniem kraju, którego dotyczy wniosek).


Czytaj więcej
ke 1200 komisja europejska 1200 free.jpg
Dziś opinia KE ws. Polski. Premier: niczego się nie boimy

Ryszard Czarnecki uważa, że do takiego głosowania jednak nie dojdzie, bo nie ma jednomyślności. - Polska jest atakowana za to, że nie chce przyjmować islamskich imigrantów i właśnie dlatego możemy znaleźć więcej sojuszników w Europie, wśród krajów, które mają w tej sprawie podobne stanowisko – mówi eurodeputowany.

Z tego powodu - według gościa Jedynki - głosowanie nad Polską, jeśliby do niego doszło, mogłoby stać się "głosowaniem w kontekście tego, czy chcemy zahamować inwazję imigrantów spoza Europy, czy też nie".

A w audycji rozmawiano także o prawdopodobnej wygranej w austriackich wyborach prezydenckich Norberta Hofera, lidera skrajnie prawicowego ugrupowania.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Czarnecki (PiS, wiceprzewodniczący PE)

Data emisji: 23.05.2016

Godzina emisji: 7.13

iz

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nadzór" KE nad Polską. Na czym polegają procedury?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 21:13
Procedury w ramach reagowania na zagrożenie dla państwa prawa przewidują głównie zalecenia i opinie. Na końcu tej drogi jest jednak "broń atomowa": pozbawienie głosu w Radzie UE.
rozwiń zwiń