X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody Festiwalu Dwa Teatry dla Stanisławy Celińskiej i Henryka Talara

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 09:33
Otwarcie Festiwalu odbyło się w poniedziałek 23 maja o godz. 20.00 na Scenie przy Skwerze Kuracyjnym obok Molo w Sopocie. W trakcie uroczystości Stanisława Celińska i Henryk Talar otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2016".
Audio
  • Janusz Kukuła i Dorota Buchwald o festiwalu "Dwa Teatry 2016" (Sygnały dnia/Jedynka)
Laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry za całokształt twórczości, aktorzy Stanisława Celińska (L) i Henryk Talar (P) pozują do zdjęć, po gali otwarcia festiwalu, 23 bm. w Sopocie. (awmgo)
Laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za całokształt twórczości, aktorzy Stanisława Celińska (L) i Henryk Talar (P) pozują do zdjęć, po gali otwarcia festiwalu, 23 bm. w Sopocie. (aw/mgo) Foto: PAP/Adam Warżawa

- Stanisława Celińska jest jak melodia z dzieciństwa, którą śpiewała nam mama lub babcia. Nawet w najgorszych chwilach, gdzieś w zakamarkach naszej umysłowości i duszy, pojawia się, by nas pocieszyć - mówił o aktorce dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. 


Zobacz serwis Polskiego Radia
dwa teatry 1200.jpg
Festiwal Dwa Teatry

Natomiast Henryka Talara porównał do drzewa. - Nie wypowiem jego nazwy, bo polszczyzna ma wiele pułapek znaczeniowych. Wszyscy jednak pamiętamy wiersza Jana Kochanowskiego o drzewie, aby usiąść w jego cieniu i odpocząć. Mam takie skojarzenie, że nawet w najburzliwszych czasach Henryk Talar niesie spokój, precyzję i mądrość - dodał Kukuła.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia przypomniał, że nowością tegorocznego festiwalu są słuchowiska dla dzieci - "Dwa Teatry dzieciom". - Chyba żadna instytucja w Polsce nie dba o edukację dzieci i młodzieży tak jak Polskie Radio. Tak pojmujemy nasza misję. Mam nadzieję, że to się spodoba i pozostanie na stałe w programie festiwalu - powiedział Janusz Kukuła.

Do uczestniczenia w wydarzeniach związanych z festiwalem "Dwa Teatry" zapraszała również Dorota Buchwald, dyr. Instytutu Teatralnego.  - Namawiam wszystkich, którzy są w Sopocie, by zajrzeli do Multikina, zamknęli oczy i powędrowali do teatru wyobraźni. Nasze konkursowe słuchowiska to niezwykle piękna podróż - powiedziała Buchwald.

Goście Sygnałów dnia przedstawili atrakcje tegorocznego festiwalu, tłumaczyli, jak wielkie zasługi dla rozwoju sztuki teatralnej ma Teatr Polskiego Radia i Teatr Telewizji, a Janusz Kukuła przedstawił nadchodzące premiery Teatru Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia), Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego)

Data emisji: 23.05.2016

Godzina emisji: 8.15

tj/mg

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak