X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicyści o sporze wokół TK: każdy powinien dokonać rachunku sumienia

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 09:27
- Musimy przyznać sobie wzajemnie prawo do tego, że ktoś wygrywa wybory. I to jest klucz do pojednania - mówił Michał Karnowski. Zdaniem Grzegorza Sroczyńskiego, strona rządząca nie przyznaje opozycji uczciwości, ani dobrych intencji.
Audio
  • Michał Karnowski i Grzegorz Sroczyński o tym, kto powinien zainicjować pojednanie w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
Trybunał Konstytucyjny
Trybunał KonstytucyjnyFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 p/Wikimedia Commons

"Potrzeba nam więcej pokoju i spokoju, i nie wystarczy zawiesić spory na czas przyjazdu papieża" - powiedział w uroczystość Bożego Ciała kard. Kazimierz Nycz. Tymczasem narasta podział społeczny i polityczny w naszym kraju. Spór niezmiennie toczy się wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Michał Karnowski uważa, że w obecnym sporze politycznym wcale nie chodzi o TK. - Tu chodzi o to, że strona, która rządziła przez ostatnie osiem lat, musi przyznać prawo do sprawowania rządów. Oni uważają, że demokracja jest tylko wtedy, gdy prawica jest w opozycji i nie jest ona godna przejąć rząd. A jeśli już przejmie, to uruchamia się wtedy nie język opozycji, tylko język delegitymizacji. I to musi się zmienić - ocenił publicysta.

- Ze strony obozu władzy w kółko płyną słowa nienawiści - odpowiadał Grzegorz Sroczyński z "Gazety Wyborczej", który uważa, że właśnie dlatego nie jest to sytuacja, w której jego strona może spokojnie mówić o tych rządach jako normalnych, które można spokojnie oceniać.  - Rozumiem, że obaj mamy tę samą diagnozę, tylko winowajcę widzimy gdzie indziej - dodał.

Czy Kościół mógłby być podmiotem, który zainspiruje dialog pomiędzy jedną a drugą stroną polityczną? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Michał Karnowski ("W Sieci"), Grzegorz Sroczyński ("Gazeta Wyborcza")

Data emisji: 27.05.2016

Godzina emisji: 8.13

mfm/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak