Jarosław Sellin: istnienie Centrum Zdrowia Dziecka nie może być zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 08:02
Wiceminister kultury Jarosław Sellin wyraził nadzieję, że dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka sama porozumie się ze strajkującymi pielęgniarkami. - Jeśli to się nie uda, w negocjacje zaangażuje się Ministerstwo Zdrowia - mówił w "Sygnałach dnia".
Audio
  • Jarosław Sellin o proteście w CZD (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pielęgniarki w Centrum Zdrowia Dziecka strajkują od wtorku, część z nich odeszła od łóżek pacjentów. Domagają się podwyżek płac i zwiększenia zatrudnienia. Kolejne spotkania z dyrekcją nie przynoszą porozumienia. Rozmowy przerwano w niedzielę wieczorem. Nie wiadomo, kiedy i czy zostaną wznowione.

Jarosław Sellin podkreślił, że Centrum Zdrowia Dziecka to ważna instytucja, której istnienie nie może być zagrożone.

- Rząd Beaty Szydło dał temu wyraz w grudniu ubiegłego roku, kiedy minister skarbu podjął decyzję o pożyczce w wysokości 100 milionów złotych dla CZD - tłumaczył gość radiowej Jedynki.

Wiceminister kultury dodał, że Ministerstwo Zdrowia chce rozwiązać ten problem systemowo.

- W ministerstwie trwają prace nad całościowym rozwiązaniem problemu wynagrodzeń pracowników służby zdrowia i w pracach tych uczestniczy Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych - zaznaczył polityk.

Sellin mówił również o tym, czy jest możliwy kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 7.13

mr/kk

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fiasko negocjacji w CZD. Nie wyznaczono terminu kolejnych rozmów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 06:42
Rozmowy dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka ze strajkującymi pielęgniarkami zostały w niedzielę przerwane. - Ponieważ nie dogadaliśmy się z dyrekcją, strajk trwa dalej – powiedziała przewodnicząca związku pielęgniarek w IPCZD Magdalena Nasiłowska.
rozwiń zwiń