Cezary Grabarczyk: na razie nie widać rozstrzygnięcia sporu o TK

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 09:30
- Trybunał Konstytucyjny to organ, który chroni prawa i wolności obywateli, zablokowanie go jest szkodliwe – przekonywał w "Sygnałach dnia" były minister sprawiedliwości i były minister infrastruktury z PO.
Audio
  • Cezary Grabarczyk przekonuje, że PiS dąży do zablokowania TK (Sygnały dnia/Jedynka)
Cezary Grabarczyk
Cezary GrabarczykFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Cezary Grabarczyk odniósł się w audycji do sporu na linii polski rząd - Komisja Europejska w sprawie m.in TK. KE ma przyjąć w środę (1.06) opinię o sytuacji w Polsce. Podkreślił, że to minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił się w sprawie TK do Komisji Weneckiej i ona "sformułowała bardzo krytyczną opinię, gdy chodzi o działania rządzących".

- Do tej pory PiS trwa w uporze, mnie to nie dziwi, pomysły na sparaliżowanie TK pojawiały się już w latach 2006-2007 – zaznaczył polityk Platformy.

Gość radiowej Jedynki oceniał też pomysł ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zaostrzenia kodeksu karnego, w przypadku najcięższych przestępstw i komentował zawieszenie w prawach członka klubu PO Michała Kamińskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Cezary Grabarczyk (były minister sprawiedliwości i były minister infrastruktury, PO)

Data emisji: 1.06.2016

Godzina emisji: 8.14

pp/pg

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Spór o Trybunał Konstytucyjny. Dziś Komisja Europejska ponownie zajmie się Polską

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 10:38
Komisja Europejska zdecyduje dziś przed południem, czy przyjąć opinię o zagrożeniach dla rządów prawa w Polsce w związku ze sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Według unijnych źródeł prawdopodobne jest, że opinia zostanie przyjęta. Z informacji korespondentki Polskiego Radia wynika, że będzie ona negatywna.
rozwiń zwiń