Marszałek Senatu apeluje do pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka: nie zaostrzajcie strajku

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 08:14
- W tej chwili nie jest możliwe zwiększenie w drastyczny sposób pensji pielęgniarek, system tego nie wytrzyma - przekonywał w radiowej Jedynce Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski apeluje do pielęgniarek z CZD, by nie zaostrzały strajku (Sygnały dnia/Jedynka)
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślał w "Sygnałach dnia", że rozumie potrzebę protestu pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka, gdyż jest ich w tej instytucji, podobnie jak i lekarzy, za mało. Dodał, że zdaje sobie sprawę, że w służbie zdrowia "brakuje dialogu i pieniędzy". - Stan opieki zdrowotnej w Polsce jest słaby, przez 8 lat zrobiono niewiele, żeby poprawić system – dodał.

Dziś pielęgniarki z CZD mają zadecydować o formie zaostrzenia protestu. O godz. 11 miało się odbyć referendum w tej sprawie, zostało jednak przesunięte na popołudnie. Po fiasku rozmów z dyrekcją przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu Magdalena Nasiłowska powiedziała, że strajkujące siostry nie wykluczają całkowitego odejścia od łóżek pacjentów lub złożenia wypowiedzeń.

Stanisław Karczewski zaapelował do pielęgniarek by tego nie robiły, gdyż najważniejsze jest dobro pacjentów, w szczególności chorych dzieci, które trafiają do tej placówki z całej Polski. Podkreślił, że rząd realizuje porozumienie o podwyżkach płac, zawarte przez poprzedniego ministra zdrowia. Nie ma jednak pieniędzy na dalsze podwyżki.

W radiowej Jedynce zapewniał, że PiS doprowadzić do likwidacji NFZ. Szczegóły w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu, PiS)

Data emisji: 3.06.2016

Godzina emisji: 7.14

pp/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fiasko rozmów w CZD. Pielęgniarki nie wykluczają zaostrzenia protestu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 21:38
Podczas czwartkowych rozmów dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka nie przedstawiła strajkującym nowej propozycji, a jedynie wirtualne rozwiązania - powiedziała przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w CZD Magdalena Nasiłowska.
rozwiń zwiń