X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Posłanka Nowoczesnej: Mieszkanie Plus to nierealny program

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 08:15
W Polsce trzeba zorganizować budowę mieszkań na wynajem, jednak zaproponowany przez PiS program Mieszkanie Plus de facto nie istnieje – to tylko obietnica przedwyborcza, "Ściema Plus" – oceniła w Jedynce Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej, o programie Mieszkanie Plus, o ustawie naprawczej o TK, przygotowanej przez PiS i projekcie prawa dotyczącego kredytów we frankach (Jedynka/Sygnały dnia)
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca partii Nowoczesna, pochwaliła PiS za to, że zauważył problem braku mieszkań na wynajmem, którego, jak zaznaczyła, nie dostrzegano przez ostatnie osiem lat. Nie wierzy jednak w możliwości realizacji programu Mieszkanie Plus. Dodala, że w 2005 roku padła obietnica 3 mln mieszkań, ale nawet nie zaczęto ich budować. Obecne zapowiedzi określiła jako "Ściemę Plus". - Pierwsze akty ustawy mają trafić pod obrady rządu być może pod koniec tego roku, a pod obrady Sejmu w 2017 roku, być może w 2018 roku uda się wbić łopatę, a w 2019 - oddać przed wyborami pierwsze 5 mieszkań, by pokazać, jak się wręcza klucze - tłumaczyła.

Posłanka podkreślała, że trzeba rozwiązać problem mieszkań na wynajem, ale być może powinni budować je prywatni przedsiębiorcy, w tej sprawie można rozważyć specjalne ulgi, zachęty w postaci zmiany prawa, być może trzeba objąć planami zagospodarowania przestrzennego więcej niż 12 procent powierzchni kraju.

Katarzyna Lubnauer komentowała także projekt ustawy naprawczej PiS o Trybunale Konstytucyjnym - podkreśliła, że nie rozwiązuje on problemu nieopublikowanych wyroków TK, których jest już dziewięć. Nie dotyka też kwestii nieprzyjęcia przez prezydenta ślubowania trzech sędziów z października. Dodała, że o tych punktach wspominała opinia Komisji Weneckiej. W projekcie ponadto powtarzają się zapisy, które TK uznał wcześniej za niezgodne z Konstytucją - że wyroki w części spraw mają być podejmowane większością 2/3 i że mają być one rozpatrywane w kolejności zgłoszeń. Posłanka krytykowała również zapis, że kwestie uznawane za zawiłe będą musiały być rozpatrywane w pełnym składzie i w obecności prokuratora generalnego, przy czym to ten ostatni będzie decydował, które to są sprawy. Zdaniem gościa Jedynki, władza wykonawcza będzie mogła tym samym sparaliżować działanie TK.

W audycji była mowa również o propozycjach pomocy dla frankowiczów, zgłoszonych przez prezydenta.

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)

Data emisji: 8.06.2016

Godz. emisji: 7.14

agkm

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy program Mieszkanie Plus ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 14:30
- To pierwsze tego typu kompleksowe rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków - mówiła o programie Mieszkanie Plus Beata Szydło. O szczegółach pomysłu dyskutowaliśmy w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie Plus: opłaty mogą być wyższe, ale i tak będą atrakcyjne

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 19:09
Przed weekendem poznaliśmy szczegół dotyczące programu Mieszkanie Plus. Składa się on z trzech podstawowych filarów.
rozwiń zwiń