X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta Xi Jinpinga w Polsce nowym otwarciem w relacjach polsko-chińskich?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 10:00
 - W Polsce będzie się mówić o infrastrukturze, kolejach i energetyce. Chiński plan to zbudowanie sieci szybkich kolei od Pireusu na północ. O Polsce mówi się w kontekście Jedwabnego Szlaku – wyjaśnia Radosław Pyffel, odnośnie trzydniowej wizyty prezydenta Chin w Polsce.
Audio
  • Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja o zbliżającej się wizycie prezydenta Chin w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Jakie zmiany w relacjach Polski i Chin może przynieść wizyta Xi Jinpinga w Polsce? - ocenia Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Chinach
Xi Jinping przyleci do Polski w niedzielę wieczorem  po wizycie w Serbii
Xi Jinping przyleci do Polski w niedzielę wieczorem po wizycie w SerbiiFoto: PAP/EPA/SERBIAN PRESIDENTIAL OFFICE

Nowy Jedwabny Szlak to globalny chiński projekt, którego Polska jest częścią. Na jego trasie znajduje się kilkadziesiąt krajów. - Mówi się też o Szlaku Bursztynowym z południa Europy na północ. To ma być sieć szybkich kolei, które mają połączyć 3 morza: Adriatyk, Morze Czarne i Morze Bałtyckie. Kraje takie jak Polska, Serbia są bardzo istotnym elementem Szlaków Jedwabnego i Bursztynowego – ocenia Radosław Pyffel.

Jak przypomina gość "Sygnałów dnia" Polska jest częścią Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych. - To nowa instytucja finansowa, powołana pod batutą Chin, w której jest kilkadziesiąt krajów, ale Polska jest jedynym państwem z Europy Środkowej. Tam przyjdzie polskim firmom rywalizować o kontrakty budowlane na całym świecie. Kilka ich ogłoszono. To np. rewitalizacja slumsów w Dżakarcie czy budowa dróg w transgranicznych w Tadżykistanie – wylicza rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego.

Czy polskie firmy mają szansę w globalnej rywalizacji? Jak można starać się zmienić dysproporcję w stosunkach handlowych między Polską a Chinami? Jakim przywódcą jest Xi Jinping? Jakim zmianom obecnie podlegają Chiny? M.in. na te pytania odpowiadał Radosław Pyffel, zdradzając także dlaczego Chińczycy piją... polską herbatę. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Radosław Pyffel (Centrum Studiów Polska-Azja)

Data emisji: 18.06.2016

Godzina emisji: 8.15

gs

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzież w Hongkongu nie chce do Chin

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 17:55
- Oni nie żywią do Chin kontynentalnych żadnego sentymentu, nie podobają im się też turyści z Chin masowo przyjeżdżający do Hongkongu - mówił w Dwójce Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zhang Yihe: strażniczka pamięci o zbrodniach rewolucji kulturalnej

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 16:00
Pisarka Zhang Yihe spędziła w więzieniu 9 lat, wiele wycierpiała za czasów Mao Zedonga, m.in. podczas tzw. rewolucji kulturalnej w Państwie Środka. Teraz ów ciemny okres jest tematem tabu w jej kraju – a ona jedną z nielicznych osób, które mają odwagę, by o tym opowiadać. Jej książki są zakazane w Chinach.
rozwiń zwiń