Święto ubogich. Wspierajmy potrzebujących nie tylko od święta  

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 09:30
- W Polsce wspieranie osób bezdomnych czy ubogich ma charakter interwencyjny, nie systemowy, codzienny. Zbiorowo pamiętamy o nich tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia - mówi Adriana Porowska, dyrektor kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.
Audio
  • Adriana Porowska, dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej o celach Święta Ubogich (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W sobotę na warszawskim Wilanowie przy Świątyni Opatrzności Bożej trwa Święto Ubogich. Na potrzebujących czekają przedstawiciele wielu organizacji pomocowych, a także lekarze, pielęgniarki, prawnicy i wolontariusze. Wśród zaproszonych gości są m.in. Muniek Staszczyk i Szymon Hołownia. Ci, którzy przyjdą, będą mieli też szansę na obejrzenie meczu Polska-Szwajcaria. - Chcemy zamanifestować solidarność z tymi, którzy tej pomocy potrzebują, ale też zależy nam na pokazaniu, że aby otrzymać pomoc, trzeba się po nią zgłosić, trzeba do nas przyjść – wyjaśnia gość "Sygnałów dnia".

Komu pomaga Kamiliańska Misji Pomocy Społecznej? Kto trafia do pensjonatu socjalnego św. Łazarz? Jakie są obecnie największe wyzwania w walce z bezdomnością w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Krzysztof Grzesiowski 

Gość: Adriana Porowska (dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej)

Data emisji: 25.06.2016

Godzina emisji: 8.16

gs/mc

Czytaj także

Bezdomni bardzo szybko przyzwyczajają się do życia bez zobowiązań

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 08:25
Temat bezdomności wraca w szczególności w okresie zimowym. Jak pomóc takim osobom? O tym mówiła w "Sygnałach dnia" Ewa Kuruliszwili z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje dobrym czasem na początek przygody z wolontariatem?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 19:00
Jak oceniają goście "Debaty Jedynki", nie każdy może być wolontariuszem wspierającym małe dzieci czy osoby starsze. - Warto realizować się w pomaganiu, można to robić na bardzo wielu płaszczyznach – zachęca Jolanta Szklarska z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portretuje tych, od których ludzie odwracają wzrok

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 10:45
- W naszym zabieganym świecie prawie nikt nie może pochwalić się domem, który wykracza poza materialne pojęcie. Dlatego bezdomność to nie abstrakcja, może dotyczyć każdego z nas - mówi Jacek Hajnos.
rozwiń zwiń