X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bolesław Piecha: Brytyjczycy wiedzieli za czym głosują

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 08:30
Nie da się nie dokonać rewizji traktatu ustanawiającego wspólnotę i traktatu lizbońskiego, bo zaszły ważne przesłanki - powiedział w "Sygnałach dnia" europoseł PiS Bolesław Piecha.
Audio
  • Bolesław Piecha o przyczynach Brexitu (Jedynka/Sygnały dnia)
Bolesław Piecha
Bolesław PiechaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jego zdaniem główną przesłanką jest niezadowolenie społeczne, czego elity głównego nurtu w Brukseli próbują nie dostrzegać. Gość Jedynki podkreślił, że niezadowolenie z kierunku, w którym zmierza UE widać nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też we Francji i Włoszech. Przypomniał, że także Polska zgłasza zastrzeżenia. Piecha zauważył, że ścieranie się poglądów między federalistami a tymi, którzy mówią o unii suwerennych państw przybiera na sile i włączają się w to społeczeństw obywatelskie.  - Bo jak nazwać referendum w Wielkiej Brytanii, skoro wzięło w nim udział grubo ponad 70 proc. - powiedział europoseł PiS. 

Piecha nie zgodził się z twierdzeniem, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali przed referendum oszukani. Zaznaczył, że dyskusja przed Brexitem była widoczna i choć były w niej pewne chwyty retoryczne, to tak dojrzałe społeczeństwo obywatelskie jak w Wielkiej Brytanii wiedziało za czym głosuje. Zwrócił też uwagę na arogancję Komisji Europejskiej, która nadmiernie ingerowała i próbowała narzucać prawa, których nie wymaga sprawne funkcjonowanie wspólnoty. 

Brexit - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Gość Jedynki zastanawiał się też, kto wypełni lukę po Wielkiej Brytanii i czy jest to szansa dla Turcji na zbliżenie do Europy. Mówił również o odpowiedzialności unijnych liderów za Brexit. - Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Brexitu była swoistym wotum nieufności dla Donalda Tuska - powiedział Piecha. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Bolesław Piecha (europoseł PiS)

Data emisji: 29.06.2016

Godzina emisji: 7.15

fc/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o Brexicie: czas na nowy traktat unijny

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 07:49
- Trzeba wykorzystać tę sytuację, aby uporządkować pewne sprawy w Unii Europejskiej, wyeliminować arogancję Brukseli - mówił w "Sygnałach dnia" szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń