X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa ustawa o TK. Marek Ast: ukłon w stronę opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 08:06
- Opozycja lubi powtarzać, że niektóre zapisy projektu nowej ustawy o TK są niekonstytucyjne i w ogóle się nie zmieniły, a to nie jest prawda - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Marek Ast o ustawie o TK, prof. Kamilu Zaradkiewiczu i kongresie PiS (Sygnały dnia/Jedynka)
Marek Ast
Marek AstFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Sejmowa komisja skończyła prace nad projektem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opozycja mówi o paraliżu i kneblowaniu TK. PiS przekonuje, że to dobry projekt, zachowujący zasady trójpodziału i równowagi władz. 

Jako jeden z zapisów projektu nowej ustawy o TK, które się zmieniły, Marek Ast wymienia kwestię publikacji rozstrzygnięć Trybunału Konstytucyjnego. - W momencie wejścia w życie tej ustawy wszystkie rozstrzygnięcia, które zapadły po 10 marca zostaną opublikowane, a przecież to koronny zarzut i postulat opozycji, że warunkiem jakichkolwiek rozmów, czy kompromisu jest publikacja rozstrzygnięć TK. Ta ustawa ten wymóg spełnia - zaznacza gość Jedynki.

Marek Ast poinformował także, że zapis dotyczący "kolejkowania" spraw trafiających do TK "nie jest sztywny". - To nie jest tak, że wszystkie ustawy i skargi konstytucyjne będą musiały oczekiwać w kolejce. Sędziowie będą mogli podjąć decyzję, by te najważniejsze i najpilniejsze rozpatrywać w pierwszej kolejności - podkreśla poseł PiS.

Rozmówca Piotra Goćka powiedział także, że Prawo i Sprawiedliwość proponuje, aby w sprawach najwyższej wagi na ławie zasiadało 11 sędziów. - To ukłon z naszej strony w stronę opozycji. W ustawie grudniowej pełen skład był 13-osobowy. W tej chwili proponujemy skład 11-osobowy dla spraw najwyższej wagi, 5-osobowy dla spraw niższej wagi i 3-osobowy dla postępowań, które dotyczą spraw najmniej ważnych. Postulaty są spełnione. Myślę, że jest to zapis do zaakceptowania - ocenia Marek Ast.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gościem "Sygnałów dnia", który mówił także o sprawie zwolnienia prof. Kamila Zaradkiewicza oraz o kongresie PiS, podczas którego partia wybierze prezesa.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Ast (poseł PiS)

Data emisji: 30.06.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejmowa komisja skończyła prace nad projektem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 12:00
Przez 12 godzin sejmowa komisja sprawiedliwości zajmowała się w środę projektem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opozycja mówi o paraliżu i kneblowaniu TK, PiS przekonuje, że to dobry projekt, zachowujący zasady trójpodziału i równowagi władz.
rozwiń zwiń