Światowe Dni Młodzieży. "Nie bójmy się pojechać do Krakowa"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 08:31
- Odpowiedzialni za Światowe Dni Młodzieży robią wszystko, abyśmy czuli się bezpieczni. Spotkajmy się z papieżem Franciszkiem, to będzie piękne doświadczenie wiary - zaapelował w "Sygnałach dnia" rzecznik archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.
Audio
  • Ksiądz Przemysław Śliwiński o Światowych Dniach Młodzieży (Sygnały dnia/Jedynka)
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży papież Franciszek będzie w Polsce od 27 do 31 lipca; w Krakowie, na Jasnej Górze i w Oświęcimiu
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży papież Franciszek będzie w Polsce od 27 do 31 lipca; w Krakowie, na Jasnej Górze i w OświęcimiuFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie od 25 do 31 lipca. W czwartek, 28 lipca, przyjedzie tam papież Franciszek. Wcześniej Kościół organizuje spotkania w diecezjach.

- ŚDM to nie tylko centralne spotkanie w Krakowie. Również każda diecezja w Polsce przygotowuje się do wydarzeń, które będą je poprzedzały. Objąć je nie jest łatwo. Jednak po raportach, które do nas docierają widać, że to, co było konieczne do zrobienia przed 1 lipca zostało wykonane, a nawet trochę więcej - tłumaczył  ks. Przemysław Śliwiński. 

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 500 tys. osób. Należy się spodziewać, że będzie ich znacznie więcej. - Zasadą jest, że Ci, którzy się rejestrują to zaledwie jedna trzecia uczestników finalnego spotkania z papieżem - dodał gość Jedynki.

Ksiądz Przemysław Śliwiński mówił także jakie wydarzenia będą towarzyszyły Światowym Dniom Młodzieży oraz o samej wizycie papieża Franciszka. - Nie wiemy co powie, ponieważ zawsze pozytywnie zaskakuje - stwierdził rozmówca Wojciecha Dąbrowskiego.

Jego zdaniem Ojca Świętego nie da się zaszufladkować. - Powiedział kiedyś, abyśmy go nie traktowali jako gościa ŚDM. Gościem będzie każdy, kto przybędzie do Krakowa - przypomniał rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Jego zdaniem Franciszek włącza się w święto młodzieży, natomiast młodzież oczekuje od papieża wskazówek na dzisiejsze czasy oraz podzielenia się entuzjazmem wiary.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: ksiądz Przemysław Śliwiński (rzecznik archidiecezji warszawskiej)

Data emisji: 2.07.2016

Godzina emisji: 7.13

tj/kk

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży 2016. "Nigdy za dużo bezpieczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 10:28
- Kiedy przejęliśmy przygotowania do tego wydarzenia po zmianie rządu to okazało się, że nie ma żadnych ram prawnych. Poprzednia ekipa traktowała Światowe Dni Młodzieży jako imprezę lokalną - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Majewski, pełnomocnik rządu ds. Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM: dla niezarejestrowanych pielgrzymów będą wejściówki na Campus Misericordiae

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 21:19
Dla osób, które przyjadą na Światowe Dni Młodzieży bez rejestracji, by spotkać się z papieżem Franciszkiem, zostaną przygotowane bezpłatne wejściówki na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką.
rozwiń zwiń