ŚDM. Czy sieci telefoniczne i internetowe wytrzymają?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 11:24
Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży zadbali o to, by infrastruktura teleinformatyczna podołała zwiększonemu ruchowi w sieci.
Audio
  • Organizatorzy, operatorzy telekomunikacyjni i naukowcy o łączności telefonicznej i internetowej podczas ŚDM (Sygnały dnia/Jedynka)
Czy pielgrzymi będą mogli bez przeszkód korzystać z telefonów i internetu podczas ŚDM?
Czy pielgrzymi będą mogli bez przeszkód korzystać z telefonów i internetu podczas ŚDM?Foto: pixabay/domena publiczna

- Zwiększyliśmy sieć światłowodów, zainstalowaliśmy dodatkowe stacje bazowe - informuje ks. Adam Parszywka z Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Dodaje, że - Mogą być pewne chwilowe utrudnienia w jakiejś przestrzeni, ale nie przewidujemy paraliżu telekomunikacyjnego.  - Zainwestowaliśmy w nowe nadajniki i stacje bazowe, bo zapewnienie łączności leży w naszym interesie - dodaje Arkadiusz Marzec przedstawiciel jednego z operatorów.

Jednak naukowcy z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie studzą ten optymizm. Marek Nadkaniec z Katedry Telekomunikacji AGH przestrzega, że podczas Światowych Dni Młodzieży może nastąpić przeciążenie sieci z jakim mamy do czynienia np. podczas koncertów sylwestrowych.


Podczas Światowych Dni Młodzieży planowana jest akcja "sms-dla Fraciszka"? Czy sieć telekomunikacyjna wytrzyma?

***

Przygotowała: Teresa Gut

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 8.40

Materiał wyemitowano w audycji: "Sygnały dnia"

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży 2016. "Nigdy za dużo bezpieczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 10:28
- Kiedy przejęliśmy przygotowania do tego wydarzenia po zmianie rządu to okazało się, że nie ma żadnych ram prawnych. Poprzednia ekipa traktowała Światowe Dni Młodzieży jako imprezę lokalną - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Majewski, pełnomocnik rządu ds. Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Coraz bliżej do spotkania z papieżem Franciszkiem

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 11:20
360 tysięcy osób ze 187 krajów z całego świata wykupiło pakiety pielgrzyma. Pakiet to nie jedyny sposób, by wziąć udział we mszy w Brzegach czy na krakowskich Błoniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Komunikacja międzymiastowa oraz miejska

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 14:25
W specjalnym cyklu o Światowych Dniach Młodzieży o tym jak dotrzeć do Krakowa, jak przejechać do Łagiewnik, a jak poruszać się po stolicy Małopolski w ostatnim tygodniu lipca.
rozwiń zwiń