Prezydent Krakowa: miasto jest wypełnione po brzegi

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 09:36
- Wszystko przebiega zgodnie z planem - mówi o Światowych Dniach Młodzieży w "Sygnałach dnia" Jacek Majchrowski.
Audio
  • Jacek Majchrowski o wizycie papieża Franciszka w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
Pielgrzymi w Krakowie
Pielgrzymi w KrakowieFoto: PAP/Grzegorz Momot

Dziś drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce. W godzinach porannych papież odwiedził klasztor sióstr Prezentek przy ul. św. Jana w Krakowie. Przez większość dnia Franciszek będzie przebywał w Częstochowie, gdzie odprawi mszę świętą z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Po powrocie otrzyma symboliczne klucze do miasta od prezydenta Krakowa i przejedzie tramwajem na Błonia na ceremonię rozpoczęcia ŚDM. Wieczorem Franciszek ukaże się w Oknie Papieskim, pozdrawiając wiernych zebranych na placu.

<<<Drugi dzień wizyty papieża w Polsce. Relacja>>>


Czytaj więcej
ŚDM PAP1200.jpg
Światowe Dni Młodzieży 2016

Prezydent Krakowa mówi, że tramwaj, którym papież Franciszek pojedzie dziś z rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej na Błonia jest gotowy. - Przejechał już tę trasę. Służby i BOR mają wszystko przećwiczone w praktyce - mówi gość Jedynki.

Jacek Majchrowski przekonuje, że to, ilu pielgrzymów przyjechało do Krakowa, będzie można ocenić dopiero po mszy na Błoniach, ale już od pierwszego dnia ŚDM "miasto jest wypełnione po brzegi". - Krakowski rynek zawsze jest pełny, ale teraz jest aż przepełniony - dodaje. 

Rozmówca Wojciecha Dąbrowskiego mówi, że jest dumny z Krakowa. - Robimy bieżący monitoring prasy zagranicznej i to, co się w niej pojawia, jest bardzo entuzjastyczne - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Jackiem Majchrowskim, który mówił także o tym, jak służby radzą sobie z zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Jacek Majchrowski (prezydent Krakowa)

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 8.15

kh/mg

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Abp Stanisław Gądecki: istnieje naturalna potrzeba ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 09:17
- Centralnym i fundamentalnym aspektem ŚDM jest pogłębienie więzi z Chrystusem, czyli ostatecznie pogłębienie więzi wiary - mówił w "Sygnałach dnia" przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń