Ks. Dukielski: ŚDM przemienia życie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 07:49
- Światowe Dni Młodzieży to spotkanie, które przemienia życie. Nie spotkałem człowieka, który powiedziałby, że to zmarnowany czas – powiedział w radiowej Jedynce ks. Krzysztof Dukielski, zastępca dyrektora komitetu organizacyjnego ŚDM.
Audio
  • Ks. Krzysztof Dukielski w radiowej Jedynce opowiadał o cudzie jakim są ŚDM (Sygnały dnia/Jedynka)
Zanim dotarł na Jasną Górę witał się z wiernymi, do Pałacu Biskupów pojechał zwykłym samochodem osobowym, a z Polakami witał się w ich ojczystym języku. Jak papież Franciszek spędza czas w Krakowie - o tym także mówiliśmy w Czwórce. Na zdjęciu Papież Franciszek w papamobile przejeżdża między wiernymi zgromadzonymi na Jasnej Górze
Zanim dotarł na Jasną Górę witał się z wiernymi, do Pałacu Biskupów pojechał zwykłym samochodem osobowym, a z Polakami witał się w ich ojczystym języku. Jak papież Franciszek spędza czas w Krakowie - o tym także mówiliśmy w Czwórce. Na zdjęciu Papież Franciszek w papamobile przejeżdża między wiernymi zgromadzonymi na Jasnej GórzeFoto: PAP/Radek Pietruszka

W drugim dniu pobytu w Polsce papież Franciszek wziął na Jasnej Górze udział w mszy dziękczynnej za chrystianizację ziem polskich. Po południu powitał na krakowskich Błoniach uczestników ŚDM, mówił tam o miłosierdziu. Wieczorem z okna papieskiego poruszył temat małżeństwa.

Gość radiowej Jedynki powiedział, że na ŚDM dzieją się cuda. - Młodzi poznają się, odkrywają miłość. Ja sam błogosławiłem taki związek. Widzę, jak młodzi się bawią. Jak powiedział papież Franciszek: "młodzi pokazują, że można zbudować lepszy świat" - mówił.

Ks. Krzysztof Dukielski powiedział, że przyszedł do niego ks. z Doniecka i dziękował za to, że młodzi przez tydzień mogą żyć w pokoju, nie słysząc bomb.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: ks. Krzysztof Dukielski (zastępca dyrektora komitetu organizacyjnego ŚDM)

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 7.16

mfm/mg

Zapis całej rozmowy