X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To wartość, którą Polska żyje od ponad tysiąca lat"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 09:30
- W naszej historii Częstochowa odegrała bardzo ważną rolę. To była duchowa stolica naszego narodu - powiedział w "Sygnałach dnia" kardynał Zenon Grocholewski.
Audio
  • Kardynał Zenon Grocholewski o wspólnych obchodach rocznicy chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży (Jedynka/Sygnały dnia)
Msza na Jasnej Górze odprawiona przez papieża
Msza na Jasnej Górze odprawiona przez papieżaFoto: PAP/Leszek Szymański

Papież Franciszek odprawił 28 lipca mszę na Jasnej Górze z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Mówił podczas niej, że naród polski pokonał na swej drodze "wiele trudnych chwil w jedności". Uroczystą liturgię rozpoczęła powstała w średniowieczu najstarsza utrwalona polska pieśń religijna "Bogurodzica", związana z początkami chrześcijaństwa na naszej ziemi, pełniąca - we współczesnym rozumieniu - rolę pierwszego hymnu państwowego.

- Bardzo dobrze się stało, ze połączono Światowe Dni Młodzieży z obchodami uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski - ocenił kardynał. - Wobec całego świata chcemy pokazać to jako pewną wartość, którą Polska żyje od ponad tysiąca lat - dodał. Podkreślił, że papież mówił do nas, ale to, co mówił było "typowo jego". Zwrócił uwagę na podniesione przez Franciszka trzy aspekty misji zbawczej Chrystusa: prostotę, bliskość i konkretność.

Eminencja mówił też o wspólnym elemencie religijności polskiej i południowoamerykańskiej, w której wyrósł papież. Odniósł się także do słów Ojca Świętego ze spotkania z biskupami, że "jesteśmy w epoce ataku na Stwórcę". Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: kard. Zenon Grocholewski

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymki papieży na Jasną Górę [Dokumentacja]

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 10:41
Papież Franciszek odwiedza dziś Jasną Górę. Jest trzecim - po Janie Pawle II i Benedykcie XVI - zwierzchnikiem Kościoła katolickiego, który gości w tym najważniejszym polskim sanktuarium maryjnym.
rozwiń zwiń