Dziennikarze z całego świata relacjonują ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 09:00
- Wydaliśmy 5700 kart akredytacyjnych, nigdy na żadne wydarzenie do Polski nie przyjechało tylu dziennikarzy - mówi Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Audio
  • Marcin Przeciszewski o zagranicznych dziennikarzach na ŚDM (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Leszek Szymański

Jak informuje gość Jedynki, ponad 2 tys. dziennikarzy przybyło z zagranicy, ze 128 krajów, a większość z nich jest w Polsce po raz pierwszy. - Głos papieża i młodzieży brzmi na każdym kontynencie. Mamy masę dziennikarzy amerykańskich, także z Ameryki Łacińskiej, z Australii, z syberyjskich miast Rosji, jest olbrzymia grupa dziennikarzy ukraińskich, zresztą Ukraina jest tu bardzo mocno obecna - podkreśla Marcin Przeciszewski.

ŚDM - serwis specjalny >>>

Jak zagraniczne media piszą o ŚDM i Polsce? Które wydarzenie ze spotkania z papieżem zrobiło na dziennikarzach największe wrażenie? Jak wiele jest komentarzy krytycznych? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marcin Przeciszewski (redaktor naczelny KAI)

Data emisji: 30.07.2016

Godzina emisji: 8.15

mg

Czytaj także

ŚDM. Jak przebiegają ostatnie przygotowania?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 15:00
26 lipca rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Według oficjalnych danych zarejestrowało się ok. 370 tys. osób, jednak do Polski może przybyć nawet 1,5 miliona pielgrzymów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Jan Paweł II w centrum wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 14:00
Uroczystą mszą na krakowskich Błoniach we wtorek (26.07) o godz. 17.30 rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. - Święci Faustyna i Jan Paweł II to przewodnicy ŚDM w Krakowie - mówi ks. Krzysztof Ołdakowski, szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich PR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja na ŚDM. "Kraków nie jest twierdzą"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 12:00
- Ponad 40 tysięcy ludzi czuwa nad bezpieczeństwem, są umundurowani i nieumundurowani policjanci, widać pirotechników, którzy dokładnie sprawdzają teren, cały czas jesteśmy czujni - mówi podinspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.
rozwiń zwiń