X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej: stopa bezrobocia w lipcu 8,6 proc.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 09:12
- Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 8,6 proc., przy 8,8 proc. w czerwcu. To najlepszy wynik od 1991 roku – poinformował w "Sygnałach dnia" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
  • Stanisław Szwed o spadku bezrobocia (Sygnały dnia/Jedynka)
Stanislaw Szwed
Stanislaw SzwedFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość Jedynki powiedział, że te dane świadczą o tym, że ponad 1,3 mln osób pozostaje bez pracy. - Jeśli odnosilibyśmy te dane do sytuacji, która była jeszcze kilka miesięcy temu, jest to duży skok, jeśli chodzi o spadek bezrobocia – podkreślił Stanisław Szwed.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej ocenił, że trend spadkowy w najbliższych miesiącach powinien się utrzymać się. Dodał, że w okresie letnim procent bezrobotnych powinien spaść nie tylko ze względu na prace sezonowe, ale także na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu.

- Jeżeli jeszcze z zasobów bezrobotnych odłączylibyśmy te osoby, które w zasadzie rejestrują się tylko ze względu na składkę zdrowotną, to myślę, że moglibyśmy mówić o poziomie bezrobocia na poziomie 6-6,5 proc. – ocenił Stanisław Szwed.

Wiceminister podkreślił, że "nie możemy ciągle tylko niskimi płacami rywalizować z innymi państwami" i że "mamy cały czas do czynienia z szarą strefą na rynku pracy".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość:  Stanisław Szwed (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 04.08.2016

Godzina emisji: 8.15

pp/pg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BIEC: utrzymuje się tendencja malejącego bezrobocia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 09:36
Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia w lipcu zmalał o 0,1 pkt. Utrzymuje się tendencja malejąca wskaźnika, a co za tym idzie również bezrobocia - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
rozwiń zwiń