X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ziobro: sędziowie i prokuratorzy mają służyć społeczeństwu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 08:05
- Niestety jak w każdym zawodzie, są tacy sędziowie i prokuratorzy, którzy nie czują swojej misji, dlatego proponuję zmiany – powiedział w radiowej Jedynce minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Audio
  • Zbigniew Ziobro w "Sygnałach dnia" potwierdził, że nie ma zgody na bezczynność prokuratorów (Sygnały dnia/Jedynka)
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Wojciech Kusiński/PR

Będzie kasacja uniewinniającego wyroku wydanego przez sąd dyscyplinarny wobec prokuratorów, którzy prowadzili śledztwo w głośnej sprawie zabójstwa dwójki dzieci z Pucka. Poinformował o tym prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w środę na konferencji prasowej.

- Najlepszym przykładem braku pasji sędziowskiej jest sytuacja w Pucku. Prokuratura nie reagowała, mimo szeregu informacji. Przez co w ciągu 2 miesięcy, zostało zamordowane kolejne dziecko – mówił w piątek w radiowej Jedynce Zbigniew Ziobro.  

W lipcu 2012 roku w doszło w Pucku do tragedii, gdy 3-letni Kacper poniósł śmierć w domu rodziców zastępczych. Prokuratura w Pucku wszczęła śledztwo w tej sprawie, uznając w toku postępowania, że doszło wtedy do nieszczęśliwego przypadku. Dopiero, gdy zmarła tam 5-letnia siostra chłopca, Klaudia, śledczy postawili zarzuty wobec rodziców zastępczych. Zarzucono im znęcanie się nad dziećmi i pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Gość "Sygnałów dnia" powiedział także, że proponuje zmiany w kodeksie karnym, które mają zaostrzyć kary za korupcję sędziów lub prokuratorów. - Minimum to będzie 3 lata więzienia - dodał.

- Chciałbym też dbać o bezpieczeństwo prokuratorów i sędziów. Poprawiać warunki ich pracy. Od strony prawnej i materialnej, ale trzeba też podnosić poprzeczkę wymagań - powiedział.

W czasie audycji poruszono też kwestie nowej ustawy PiS o TK, a także śledztwa ws. zabójstwa dwóch Polek w zamachu terrorystycznym w Nicei. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość:  Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości)

Data emisji: 05.08.2016

Godzina emisji: 7.16

mfm/ab

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Budka: profesjonalna prokuratura nie powinna być w rękach polityków

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 09:09
- Minister sprawiedliwości, który jest politykiem, dostał takie narzędzia do nadzoru prokuratury, że strach się bać - mówi w "Sygnałach dnia" Borys Budka, poseł PO i były minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokuratura Generalna pod nadzorem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 11:00
Weszła w życie reforma polegająca m.in. na połączeniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
rozwiń zwiń