Kajetan Broniewski: liczyłem na 15 medali Polaków w Rio

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 08:23
- Stoimy w miejscu, jeśli chodzi o liczbę medali zdobytych na igrzyskach - mówił w "Sygnałach dnia" Kajetan Broniewski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.
Audio
  • Kajetan Broniewski o dorobku medalowym polskiej reprezentacji w Rio (Sygnały dnia/Jedynka)
Reprezentanci Polski z biało-czerwoną flagą podczas ceremonii zamknięcia igrzysk na stadionie Maracana w Rio de Janeiro
Reprezentanci Polski z biało-czerwoną flagą podczas ceremonii zamknięcia igrzysk na stadionie Maracana w Rio de JaneiroFoto: PAP/Adam Warżawa

W zakończonych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro najwięcej medali zdobyli Amerykanie - 121. Polska ostatecznie została sklasyfikowana na 33 miejscu. Nasi sportowcy wywalczyli 11 medali: 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. To dorobek o jeden krążek lepszy niż w trzech poprzednich igrzyskach: w 2012 roku w Londynie, w 2008 roku w Pekinie oraz w 2004 roku w Atenach.

- Jesteśmy na poziomie Kanady czy Hiszpanii, czyli powinniśmy zdobyć 18-20 medali. Po cichu liczyłem na 15 krążków. Nasz potencjał wskazywał na to, że możemy zdobyć ich więcej - przyznał były wioślarz.

Broniewski podkreślił, że za przygotowania sportowców odpowiada ministerstwo sportu. - Pewne rozwiązania systemowe powinny leżeć po stronie ministerstwa, które powinno być perłą w koronie każdego polskiego rządu, bo promuje Polskę na całym świecie - zauważył.

Dodał, że sam minister sportu być może powinien pełnić swoją funkcję bez względu na to, co dzieje się w polskiej polityce i być rozliczanym po okresie Olimpiady.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Kajetan Broniewski (wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie)

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 7.15

to/tj

Czytaj także

Rio 2016: Nowicki mierzył w złoto. "Może jak emocje opadną ucieszę się z tego medalu"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 07:45
Zły na siebie, rozczarowany i zawiedziony – taki był Wojciech Nowicki po zdobyciu brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie młotem. - Chciałem więcej, ale głowa nie wytrzymała presji. Miałem skrajne myśli, ale się pozbierałem w ostatniej kolejce – powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rio 2016: Maja Włoszczowska ze srebrnym medalem igrzysk olimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 20:25
Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Szwedka Jenny Risveds, do której Polka straciła 37 sekund. Po brąz sięgnęła Kanadyjka Catherine Pendrel, finiszująca 49 sekund za zawodniczką grupy Kross.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rio 2016: łzy i spuszczone głowy szczypiornistów po meczu z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 20:28
Łzy i spuszczone głowy – polscy piłkarze ręczni mocno przeżyli przegraną z Niemcami 25:31 w meczu o brązowy medal olimpijski w Rio de Janeiro. - Czujemy żal, że wracamy do kraju z gołą szyją - przyznał Mariusz Jurkiewicz.
rozwiń zwiń