SOS dla Kamerunu. "Najwyższy czas pomóc dzieciom na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 08:10
- Nam też pomagano. Teraz chcemy dać coś z siebie innym - mówiła w "Sygnałach dnia" Barbara Rajkowska o akcji stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce dla Kamerunu.
Audio
  • SOS Wioski Dziecięce dla Kamerunu (Jedynka/Sygnały dnia)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: quentcourtois0/Pixabay/Domena publiczna

SOS Wioski Dziecięce działają w Polsce od ponad 30. lat. - Dopiero od dziewięciu lat jesteśmy organizacją samofinansującą się - polscy darczyńcy utrzymują dzieci, którymi zajmuje się stowarzyszenie. Wcześniej pomagały nam organizacje z całego świata. Stwierdziliśmy, że najwyższa pora wyjść z pomocą na zewnątrz - powiedziała Barbara Rajkowska.

Nie jest przypadkiem, że właśnie dzieci z Kamerunu zostały objęte pomocą stowarzyszenia. - Zrobiliśmy analizę, gdzie te potrzeby są największe. Kamerun jest jednym z takich państw. Tam brakuje wszystkiego: wody, dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej. SOS daje kompleksową opiekę - przekonywała rozmówczyni Krzysztofa Grzesiowskiego.

Pod opieką stowarzyszenia w Kamerunie jest 500 dzieci. SOS Wioski Dziecięce planują objąć pomocą kolejne 400.

Barbara Rajkowska i Katarzyna Olszewska mówiły także o pomocy dla polskich dzieci. Już 1 września będzie można wesprzeć ich edukację. Jak dołączyć do akcji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Barbara Rajkowska, Katarzyna Olszewska (SOS Wioski Dziecięce)

Data emisji: 27.08.2016

Godzina emisji: 7.15

tj


Czytaj także

"Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz". Nowa akcja SOS Wioski Dziecięce

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 09:16
Barbara Rajkowska i Anna Choszcz-Sendrowska mówiły "Sygnałach dnia", że w akcji stowarzyszenia, która odbędzie się 1 czerwca, w Dniu Dziecka, weźmie udział ponad 300 lokali gastronomicznych w całej Polsce.
rozwiń zwiń