X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Kostro: trwa zbiórka eksponatów do Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 07:46
Polacy ofiarują do Muzeum Historii Polski naprawdę cenne przedmioty – mówił w Jedynce Robert Kostro, dyrektor powstającej placówki, i zachęcał wszystkich do udziału w akcji. Zapewnił, że budynek zostanie zbudowany do 2018 roku, ale nie jest pewny, czy wówczas gotowa będzie i wystawa.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro o pracach nad muzeum i badaniach poświęconych II wojnie światowej (Sygnały dnia/Jedynka)
Robert Kostro
Robert KostroFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Trwają dynamiczne prace, na wiosnę chcemy zacząć roboty budowlane – zapewniał.

Ocenił też, że badania na temat wojny z Niemcami są ostatnio zaniedbywane. Według niego w ciągu ostatnich 15 lat w Polsce powstało niewiele ważnych książek na temat II wojny światowej i w jego ocenie potrzeba tu więcej uwagi. Robert Kostro podkreślił, że w czasach PRL badania nad wojną były nasączone propagandą i tę trzeba teraz niejako "odsączyć”.

Gość Jedynki przypomniał, że trwa zbiórka eksponatów na potrzeby muzeum. Mówił, że odzew jest duży, Polacy ofiarują często naprawdę cenne przedmioty. Robert Kostro wspomniał o meblu podarowanym przez Agnieszkę Romaszewską (dyrektor telewizji Biełsat), w którym jej rodzina w czasie II wojny światowej ukrywała konspiracyjną prasę, a potem Zofia i Zbigniew Romaszewscy chowali w jego skrytkach tajne materiały związane z Komitetem Obrony Robotników i Solidarnością.

Szczegóły dotyczące zbiórki można znaleźć na stronie internetowej muzeum.

W programie była mowa również o planowanym Muzeum II Wojny Światowej i sporze wokół niego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 01.09.2016

Godzina emisji: 7.14

agkm/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A więc wojna...

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 11:50
1 września 1939 hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa - największy w historii konflikt zbrojny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent na Westerplatte: Polacy zawsze stali po stronie wolnego świata

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 13:36
Nie można pozwolić na to, aby wracały w Europie ambicje i działania o charakterze imperialnym, nie można przymykać oczu na odbieranie innym wolności i przesuwanie siłą granic w Europie - mówił rano prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na gdańskim Westerplatte. Podkreślił, że nie można godzić się na koncert mocarstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy zrobić wszystko, by czas wojny już nigdy się nie powtórzył"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 07:38
"Ciąży na nas obowiązek zapewnienia dzieciom przyszłości bezpiecznej, opartej na szacunku dla dziedzictwa przodków i naszej tożsamości" - napisała premier Beata Szydło w liście, odczytanym przez wicepremiera Piotra Glińskiego podczas obchodów 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej i zbombardowania Wielunia.
rozwiń zwiń