X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie będzie zwolnień nauczycieli". Anna Zalewska o reformie edukacji i nowym roku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 08:40
- Nie będzie zwolnień nauczycieli, ani likwidacji placówek po gimnazjach - zapewniła w "Sygnałach dnia" minister edukacji Anna Zalewska.
Audio
  • Anna Zalewska o nowym roku szkolnym i reformie edukacji (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister Anna Zalewska
Minister Anna ZalewskaFoto: Wojciech Kusiński

Zmiany w strukturze oświaty będą wprowadzane stopniowo od roku 2017/2018. Planowana jest 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum oraz dwustopniowa szkoła branżowa.

Samorządowcy twierdzą, że w związku z reformą około 2 tysięcy placówek po gimnazjach będzie musiało zostać zlikwidowanych. Minister edukacji Anna Zalewska mówiła, że to nieprawda.

- Nie przewidujemy likwidacji jakiegokolwiek budynku. Samorządy od bardzo długiego czasu mają problem z niżem demograficznym. Tam, gdzie pojawią się wolne miejsca, będą mogli odpowiedzieć na zapotrzebowanie rodziców, którzy chcą przedszkoli - podkreśliła gość Jedynki.

Szefowa MEN przypomniała również, że w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym wchodzą w życie nowe uregulowania. Od tego roku nie ma obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji)

Data emisji: 01.09.2016

Godzina emisji: 7.45

mr/mg

Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
fdfrychwald2016-09-04 06:19 Zgłoś
Brak konkretnej informacji,kiedy kończą prace gimnazja? Uważam jako nauczyciel z czterdziestoletnim doświadczeniem zawodowym,obecnie już na emeryturze,że likwidacja gimnazjów to słuszna decyzja!Nic konkretnego młodzieży nie dały! Liberałom chodziło o przypodobanie się Zachodowi,bo tam gdzieniegdzie takie szkoły istnieją! My Polacy mamy inny wypróbowany i bardzo dobry schemat uczenia :s\koła podstawowa,średnia i potem ewentualnie na studia. Szkoły branżowe też bardzo potrzebne ,bo Polska potrzebuje ludzi z zawodem:elektryków,malarzy,murarzy i innych.

Czytaj także

Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny 2016/2017. Zmiany dla uczniów i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 06:40
Według Ministerstwa Edukacji Narodowej naukę we wszystkich typach szkół podejmie ok. 4 mln 626 tys. dzieci i młodzieży oraz 383 tys. osób dorosłych, w ok. 28,5 tys. szkołach dla dzieci i młodzieży i 3,8 tys. szkół dla dorosłych. Uczyć ich będzie ok. 670 tys. nauczycieli.
rozwiń zwiń