X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Forum Polonijne. Zjednoczyć 20 mln Polaków żyjących za granicą

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 09:20
- Ważny jest kontakt z Polonią. Musimy ich głos słyszeć, musimy się z nimi spotykać - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, uczestniczący w Forum Polonijnym w Krynicy.
Audio
  • Stanisław Karczewski o Forum Polonijnym (Jedynka/Sygnały dnia)
Stanisław Karczewski, marszałek Senatu
Stanisław Karczewski, marszałek SenatuFoto: Wojciech Kusinski/Polskie Radio

Posiedzeniem Rady Konsultacyjnej do spraw Polonii zainaugurowano Forum Polonijne w Krynicy-Zdroju. Towarzyszy ono Forum Ekonomicznemu. Rada to 16-osobowy organ doradczy przy marszałku Senatu składający się z reprezentantów wszystkich kontynentów, na których żyją Polacy.

- Naszym celem jest zjednoczyć rozproszoną i często skłóconą Polonię - wyjaśnił Stanisław Karczewski. Dodał, że to ludzie, którzy bardzo tęsknią za krajem i chcą kontaktów z Polską. 

Marszałek docenił rolę Forum w Krynicy i podkreślił, że sprawy Polonii są bardzo ważne. Przypomniał, że w różnych częściach świata żyje 20 mln Polaków.

- Najgorszy jest monopol, zdywersyfikujemy pomoc - odpowiedział na pytanie, po co tworzyć kolejne ciało zajmujące się sprawami Polonii. - Jestem przekonany, że to Senat powinien nad tym trzymać pieczę i koordynować wszystkie prace - dodał. 

Z jakimi problemami mierzy się Polonia i jakiego wsparcia potrzebuje? Jakie są losy ustawy o repatriacji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Stanisław Karczewski  (marszałek Senatu) 

Data emisji: 08.09.2016

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Senatu powołuje Radę Konsultacyjną ds. Polonii

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 08:11
– Dziś powołuję Radę Konsultacyjną ds. Polonii przy Marszałku Senatu Rzeczpospolitej Polski – mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu był gościem audycji 24 Pytania: Rozmowa Poranka.
rozwiń zwiń