Małgorzata Gosiewska: wybory w Rosji niewiele mają wspólnego z demokracją

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 07:54
- Często krytykujemy Białoruś za brak demokracji, nieprzestrzeganie praw człowieka i gnębienie opozycji, ale tak naprawdę największym liderem w tym zakresie jest Rosja - mówi w "Sygnałach dnia" posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Małgorzata Gosiewska o wyborach w Rosji i katastrofie smoleńskiej (IAR)
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jedna Rosja zdecydowanie wygrywa w wyborach parlamentarnych w Rosji. Po przeliczeniu 90 procent głosów, partia Władimira Putina zdobyła poparcie wynoszące 54,2 procent. Do Dumy Państwowej wejdą jeszcze trzy ugrupowania: Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji i "Sprawiedliwa Rosja".

Małgorzata Gosiewska mówi, że wynik wyborów w Rosji nie jest żadnym zaskoczeniem. - Tamtejsze wybory niewiele mają wspólnego z demokracją, poza tym, że się po prostu odbywają - ocenia gość Jedynki.

- Opozycja w Rosji nie ma możliwości normalnego funkcjonowania, a Rosjanie tak naprawdę mają pełną świadomość, że ich głos nie ma żadnego znaczenia - mówi posłanka i dodaje, że także termin przedwyborczej kampanii został specjalnie zaplanowany na okres urlopów i wakacji, bo dotrzeć do jak najmniejszej grupy osób, która mogłaby ewentualnie zagłosować na opozycję.

Małgorzata Gosiewska tłumaczyłą także, o czym może świadczyć fakt, iż szefowa MAK Tatiana Anodina, według doniesień medialnych, chce spotkać się z nową podkomisją smoleńską oraz, czy ekshumacja wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej to dobra decyzja.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Małgorzata Gosiewska (posłanka Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/tj

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Partia rządząca zdecydowanie wygrywa wybory parlamentarne w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 12:05
Stanowiąca zaplecze polityczne prezydenta Władimira Putina partia Jedna Rosja będzie dysponowała większością kwalifikowaną (2/3 głosów) w nowej Dumie Państwowej, niższej izbie rosyjskiego parlamentu. Przypadną jej 343 mandaty w 450-osobowej Dumie.
rozwiń zwiń