X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Zalewska: gimnazja właściwie same się wygasiły

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 08:34
- Licea stały się kursem przygotowawczym do matury. Trzeba zmieniać cały system wzmacniając licea ogólnokształcące poprzez przekształcenie ustroju w szkole - mówi w "Sygnałach dnia" minister edukacji narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska o reformie systemu oświaty (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister Anna Zalewska
Minister Anna ZalewskaFoto: Wojciech Kusiński

8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych, likwidacja gimnazjów, sprawdzian z czterech przedmiotów po szkole podstawowej - takie zmiany znalazły się w projektach reformy oświaty.

Anna Zalewska mówi, że projekt został poprzedzony wielomiesięcznymi spotkaniami w całej Polsce ze wszystkimi zainteresowanymi uczestnictwem w tych debatach. - To bardzo przemyślana, odpowiedzialna reforma, w dodatku rozpisana na całą kadencję - zaznacza gość Jedynki.

Za najbardziej kontrowersyjną zmianę wiele środowisk uważa likwidację gimnazjów. - Gimnazja właściwie wygasiły się same. Gimnazjów jest 7 tysięcy, w tym ponad 4 tysiące w zespołach podstawowo-gimnazjalnych i w takich zespołach są najlepsze wyniki - podkreśla szefowa MEN.

Odpowiadając na zarzuty, że likwidacja gimnazjów będzie kosztowała dużo więcej, niż szacuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, rozmówczyni Piotra Goćka mówi, że to nieprawda. - W szkołach podstawowych nie zmieni się nic. W ponad 4 tysiącach zespołów gimnazjalnych zmieni się tylko szyld, a 2150 samorządowych gimnazjów to szkoły, które również mogą się stać szkołami podstawowymi - wylicza Anna Zalewska i dodaje, że w rezerwie budżetowej są zaplanowane środki na ewentualne dostosowanie gimnazjów samorządowych dla potrzeb młodszych dzieci.

Anna Zalewska tłumaczyła także, co w wyniku reformy oświaty, zmieni się w edukacji domowej oraz czy dziecko może w każdej chwili "wrócić do systemu".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec gimnazjów. Minister edukacji przedstawiła plan reformy oświaty

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:15
8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych, likwidacja gimnazjów, sprawdzian z czterech przedmiotów po szkole podstawowej - takie zmiany znalazły się w projektach wprowadzających reformę oświaty.
rozwiń zwiń