X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: kompromis aborcyjny nie obowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 08:24
- Życie musi być chronione od początku, bo każde dziecko ma prawo się urodzić. Każdy z nas się urodził i tego prawa musimy bronić dla innych – mówił europoseł z list PiS Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej.
Audio
  • Europoseł Marek Jurek o aborcji i in vitro (Jedynka/Sygnały dnia)
Marek Jurek
Marek JurekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sejm zajmie się dziś m.in. projektami obywatelskimi, dotyczącymi ochrony życia i aborcji. - Dzisiejsze prace są okazją do zadośćuczynienia za wszystkie uchybienia, które popełniono w dziedzinie ochrony życia – stwierdził eurodeputowany. Mówię też o braku efektywnej kontroli nad wykonywaniem prawa – dodał.

Marek Jurek zapowiedział też, że Prawica Rzeczypospolitej będzie interesować się kwestią, jak wygląda walka z przestępczością aborcyjną.

Sejm rozpocznie też prace nad poselskim projektem ustawy o ochronie życia dzieci nienarodzonych, poczętych in vitro, który zakazuje tworzenia więcej niż jednego zarodka. Pod tym projektem podpisali się posłowie Kukiz'15 i niezrzeszeni. Gość Jedynki mówił też o projekcie Prawicy Rzeczypospolitej dotyczącym in vitro.

- Niepłodność trzeba leczyć. Jednak tam gdzie są przeszkody, nie jesteśmy w stanie uleczyć wszystkiego. Wszyscy tracimy bliskich, możemy mieć chorych w rodzinie, sami chorujemy. Z doświadczeń wiem, że ludzie, którzy się leczą, wytrwale starają się o dzieci, dążą do tego, mogą je mieć. Jeśli są przeszkody losowe, to trzeba raczej otaczać zrozumieniem rodziny, które nie mają dzieci, czy tworzyć atmosferę przychylną do adopcji niż drogą selekcji dążyć do tego, żeby dzieci mieć. Nie możemy selekcjonować ludzi – powiedział Marek Jurek.

***

Zgodnie z obywatelskim projektem ustawy komitetu "Stop Aborcji", przewidującym bezwzględny zakaz usuwania ciąży, każdy, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, zasługuje na odpowiedzialność karną. Natomiast projekt przygotowany przez komitet "Ratujmy Kobiety" pozwala przerwać ciążę bez dodatkowych warunków do 12 tygodnia, a po tym terminie - w takich przypadkach, w jakich aborcja dozwolona jest obecnie.


Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej)

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 7.15

agkm/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dojdzie do zmiany prawa dotyczącego aborcji w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 19:00
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie mają zająć się między innymi obywatelskimi projektami nowelizacji prawa aborcyjnego w Polsce, jeden z nich zakłada zaostrzenie prawa aborcyjnego, drugi jego liberalizację.
rozwiń zwiń