Joanna Kluzik-Rostkowska: w PO nie dzieje się nic złego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 09:23
- Stefan Niesiołowski rozpoczyna nowy etap w swoim życiu politycznym. Powstanie koła poselskiego to rzecz naturalna. Zastanawiam się tylko komu będzie zabierało głos. Czy będzie walczyło o elektorat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej czy Prawa i Sprawiedliwości – mówiła w "Sygnałach Dnia" Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceszefowa klubu PO.
Audio
  • Joanna Kluzik-Rostkowska: Grzegorz Schetyna nie prowadzi żadnych politycznych gier (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Kluzik - Rostkowska
Joanna Kluzik - Rostkowska Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci. W jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.

- Grzegorz Schetyna nie prowadzi żadnych gier. Fakt, że odszedł Stefan Niesiołowski świadczy o tym, że nic złego w PO się nie dzieje. Gdyby tak było, to odeszłoby więcej osób. Platforma jest teraz na etapie przebudowy po ośmiu latach rządzenia. Lada dzień mamy konwencję otwierającą dla nas nowy rozdział. Mamy nadzieje, że nasze nowe pomysły znajdą akceptacje - powiedziała Kluzik-Rostkowska 

Wiceszefowa klubu PO zapytana o skład Europejskich Demokratów stwierdziła, że "jak na tak małe koło zróżnicowanie poglądowe jest spore". - Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski zawsze byli po mojej prawej stronie i mam nadzieje, że tak zostanie. Jacka Pietrasiewicza ulokowałabym natomiast w centrum – dodała Kluzik-Rostkowska.

Wiceszefowa klubu PO odniosła się też do rezygnacji z w funkcji dwóch wiceprzewodniczących PO: Tomasza Siemoniaka i Rafała Trzaskowskiego oraz do projektów obywatelskich ustaw dotyczących ochrony życia i aborcji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Joanna Kluzik-Rostkowska (wiceszefowa klubu PO, była Minister Edukacji)

Data emisji: 22.09.2016

Godzina emisji: 8.31

koz/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejscy Demokraci. Banici z PO założyli nowe koło poselskie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 17:05
W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.
rozwiń zwiń