X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Toczy się walka o przyszłość ministra Jackiewicza"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 10:43
Premier Beata Szydło zapowiedziała w radiowej Jedynce rekonstrukcję rządu. Sprawę dla "Sygnałów dnia" komentowali publicyści: Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej" i Grzegorz Sroczyński z "Gazety Wyborczej".
Audio
  • Publicyści o zapowiedziach premier Beaty Szydło o przebudowie rządu (Sygnały dnia/Jedynka)
Premier Beata Szydło zapowiedziała zmianę szefów niektórych resortów
Premier Beata Szydło zapowiedziała zmianę szefów niektórych resortów Foto: PAP/Marcin Obara

"O tym, jakie będą zmiany, systemowe i również o zmianach personalnych, poinformuję w przyszłym tygodniu" - stwierdziła szefowa rządu. Zapytana o najlepszych ministrów swojego gabinetu, Beata Szydło wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i ministra Henryka Kowalczyka.

Zdaniem Grzegorza Sroczyńskiego wyróżnienie szefowej resortu rodziny przez premier Beatę Szydło jest uzasadnione. - Minister Rafalska jest bardzo dobrym ministrem w tym rządzie. Ona odpowiada za program 500+, który jest jedynym, oczywistym sukcesem tej ekipy - ocenił publicysta "Gazety Wyborczej". Jak zauważył, premier w grupie najlepszych wymieniła ministrów, którzy potrafią współpracować z różnymi środowiskami. Przykładem tego może być właśnie resort prowadzony przez Elżbietę Rafalską - mówił Sroczyński. 

Z kolei Wojciech Mucha ocenił, że wbrew opiniom, to resort obrony narodowej, prowadzony przez Antoniego Macierewicza, jest jednym z lepiej funkcjonujących. - Poza kwestiami wizerunkowymi, takimi jak sprawa Bartłomieja Misiewicza, czy apel smoleński, to Ministerstwo Obrony Narodowej jest jednym z najlepiej przygotowanych ministerstw - mówił publicysta "Gazety Polskiej". W ocenie Wojciecha Muchy mało prawdopodobnym jest, by Antoni Macierewicz, jako wiceprezes PiS, utracił ministerialną tekę. - Może mieć problem pan minister Szyszko, wokół którego są bardzo duże kontrowersje - zauważył Mucha, wymieniając między innymi problemy z Puszczą Białowieską czy dialog z ekologami. 

Ponadto publicyści rozmawiali również o zapowiedziach czystek wśród zarządów spółek skarbu państwa i o planowanych audytach w tych przedsiębiorstwach.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych

Goście: Wojciech Mucha ("Gazeta Polska"), Grzegorz Sroczyński ("Gazeta Wyborcza")

Data emisji: 23.09.2016

Godzina emisji: 8.36

dad/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Beata Szydło w Jedynce: będą zmiany w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:10
- O tym, jakie będą zmiany systemowe i personalne w rządzie poinformuję w przyszłym tygodniu - powiedziała w "Sygnałach dnia" Beata Szydło.
rozwiń zwiń