Adamczyk o "Mieszkaniu plus": nie obciążamy budżetu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 07:59
- Nie obciążamy budżetu, wykorzystujemy zasoby nieruchomości skarbu państwa - zapewniał w "Sygnałach dnia" Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Andrzej Adamczyk mówi o szczegółach programu "Mieszkanie plus" (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego", przedłożoną przez ministra infrastruktury i budownictwa. Program zakłada budowę lokali na wynajem z możliwością przejęcia ich na własność.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślał w radiowej Jedynce, że jest to projekt adresowany do wszystkich Polaków, którzy mają problemy z brakiem samodzielnego mieszkania. - To nie będą bieda-mieszkania, będą w średnim standardzie, z zastosowaniem technologii XXI wieku - zapewniał.

Zwracał uwagę, że choć projekt jest skierowany przede wszystkim do ludzi młodych i rodzin z dziećmi, to będą mogły z niego skorzystać też osoby dopiero planujące założenie rodziny, a także samotne. Nie będzie też barier wiekowych.

- Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań na 1000 mieszkańców – podkreślał gość radiowej Jedynki. - Deficyt mieszkaniowy wynosi 897 tys. mieszkań, prawie 900 tys. rodzin mieszka w warunkach trudnych – dodał.

Chcesz poznać szczegóły projektu "Mieszkanie plus"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury i budownictwa)

Data emisji: 28.09.2016

Godzina emisji: 7.15

pp/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przyjął program Mieszkanie Plus

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 18:37
Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Narodowego Programu Mieszkaniowego”, przedłożoną przez ministra infrastruktury i budownictwa. Program zakłada budowę lokali na wynajem z możliwością przejęcia ich na własność.
rozwiń zwiń