Jakubiak: Premier nie będzie w stanie nadzorować ministra Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 09:26
- Oddawanie w jedne ręce wydawania i zarabiania pieniędzy może spowodować zachwianie budżetem, bo łatwość wydawania pieniędzy spowoduje chęć wydawania bez ograniczeń – mówił w "Sygnałach Dnia" Marek Jakubiak (Kukiz’15) o nowej roli ministra Morawieckiego.
Audio
  • Marek Jakubiak (Kukiz'15) w radiowej Jedynce komentował rekonstrukcje rządu Beaty Szydło (Sygnały dnia/Jedynka)
Marek Jakubiak
Marek JakubiakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Minister finansów Paweł Szałamacha odchodzi z rządu. Jego miejsce zajmie wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, będzie łączył kierownictwo nad oboma resortami - poinformowała w środę Beata Szydło na konferencji prasowej.

Marek Jakubiak (Kukiz’15) w radiowej Jedynce stwierdził, że wszyscy powinni wiedzieć, że przeinwestowanie to powód do upadku każdego przedsiębiorstwa. - Jeżeli nie będzie nadzoru nad tym drugiej osoby, z zewnątrz, z innym spojrzeniem, która będzie pilnować środków finansowych to może być źle - mówił gość Jedynki.

- Jeżeli przejmuje się dwa największe i najważniejsze urzędy bez żadnej reformy podatkowej, która by niosła za sobą „odurzędniczenie” państwa, to Pan Morawiecki, jak stoi w miejscu, tak za 3 lata stać będzie - stwierdził.

W czasie rozmowy poruszono także kwestię programu „Mieszkanie Plus”. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Jakubiak (poseł ruchu Kukiz'15)

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 8.15

mfm/ab

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak