Mateusz Morawiecki: chcemy uprościć życie przedsiębiorcom

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 07:55
- Sądzę, że uda się wdrożyć znaczną część z zaproponowanego w czerwcu pakietu 100 ułatwień dla biznesu - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister rozwoju i finansów.
Audio
  • Mateusz Morawiecki o planach ułatwień dla biznesu i zmniejszenia podatków (Sygnały dnia/jedynka)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziś odbędzie się pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. O powołaniu nowego ciała poinformowała w środę premier Beata Szydło. Na czele Komitetu Ekonomicznego stanął wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Komitet ma pomóc w koordynacji prac związanych z realizacją planu, którego jest on autorem.

Mateusz Morawiecki przekonywał w radiowej Jedynce, że choć funkcja ta jest bardzo ważna, to jednak nie skupił "olbrzymiej władzy". - Są inne kraje, które mają podobną konstrukcję, np. Francja czy Włochy – podkreślił.

Wicepremier przekonywał, że zależy mu na likwidowaniu biurokracji i obniżaniu podatków. Dodał jednak, że i tak nie są one w Polsce tak wysokie "w porównaniu do innych krajów UE".

Zdementował też medialne spekulacje, jakoby szef PiS Jarosław Kaczyński proponował mu objęcie funkcji premiera czy że miałby być w przyszłych wyborach prezydenckich kandydatem tej partii. - Mamy tylko jednego kapitana w rządzie i jest to premier Szydło, bardzo dobrze mi się z nią współpracuje – zapewniał Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że nie było konfliktu pomiędzy nim a byłym już ministrem finansów Pawłem Szałamachą. Chwalił współpracę z nim i dodał, że znakomicie wypełnił on swoją rolę.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mateusz Morawiecki (wicepremier, minister rozwoju i finansów)

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 7.15

pp/mg

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów rozpoczyna prace

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 13:23
Premier Beata Szydło otworzyła inauguracyjne posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń