Anna Zalewska: 2017 rok to najlepszy moment na reformę oświaty

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 09:25
- Z pełną determinacją zaprezentowałam program, projekt ustawy. Podejmuję dyskusję, poprawiam, reaguję na uwagi, mam harmonogram wdrożenia - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska o zmianach w oświacie (Sygnały dnia/Jedynka)
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie radio

Z inicjatywy ZNP protestowano w poniedziałek przeciw zmianom w oświacie. Pikietowali nauczyciele, rodzice, samorządowcy, a także politycy sejmowej opozycji i KOD żądając wstrzymania "szkodliwej reformy".

Anna Zalewska mówi, że mimo protestów, zmiany w systemie kształcenia nie będą opóźnione. - Reforma jest doskonale przygotowana, choć oczywiście poddana jest ostrej krytyce i konsultacjom społecznym. Myślę, że polskie społeczeństwo, a przede wszystkim polskie media, są zdziwione, że tak mogą wyglądać konsultacje społeczne. Wszystko dzieje się przy otwartej kurtynie - podkreśla gość Jedynki.

Szefowa MEN uważa, że zmiany powinny wejść w życie za rok, czyli wtedy, gdy są planowane. - To jest najlepszy moment na wdrożenie tej ustawy i tej zmiany, dlatego, że on jest uczciwy w stosunku do samorządów, które mają w 2018 roku wybory. Trudno sobie wyobrazić, żeby między drukowaniem plakatów i sprawozdawaniem ze swojej 4-letniej działalności, zajmowali się również zmianą struktury. Zostało to przedyskutowane z samorządowcami - poinformowała rozmówczyni Piotra Goćka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z minister edukacji, która zgodziła się spotkać z szefem ZNP Sławomirem Broniarzem na rozmowie w szkole na Opolszczyźnie, w której uczy żona Pawła Kukiza. Lider ruchu Kukiz'15 zaproponował to dziś rano w radiowej Jedynce. Anna Zalewska uważa, że do spotkania mogłoby dojść w najbliższy poniedziałek.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 11.10.2016

Godzina emisji: 8.14

kh/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Minister Zalewska broni reformy edukacji. "Jest przemyślana, odpowiedzialna i policzona"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:47
Każde dziecko zasługuje na dobrą szkołę i dobrego nauczyciela, zawsze z zainteresowaniem słucham pomysłów dotyczących edukacji - zapewniła minister edukacji narodowej Anna Zalewska, odnosząc się do dyskusji wobec planowanej reformy oświaty.
rozwiń zwiń