Andrzej Adamczyk: Mieszkanie Plus to nie tylko spełniona obietnica wyborcza

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 07:57
- Chcemy wesprzeć 40 proc. polskich rodzin, które nie mają możliwości kredytowych i mają zbyt wysokie dochody, by korzystać z mieszkań komunalnych - mówił w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w radiowej Jedynce mówił o realizacji programu "Mieszkanie plus" (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister Andrzej Adamczyk
Minister Andrzej AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Rząd uruchamia program Mieszkanie Plus - na razie w 17 miastach Polski. W środę w Katowicach zainaugurowała go premier Beata Szydło. Na gruntach należących do Skarbu Państwa mają być wybudowane i udostępnione tanie mieszkania na wynajem z możliwością wykupu.

Minister infrastruktury w radiowej Jedynce mówił, że PiS nie tylko realizuje obietnice wyborcze, ale także program mieszkaniowy na wzór europejskich państw. - Dzisiaj deficyt mieszkaniowy w Polsce wynosi 897 tys. mieszkań - zaznaczył.

- Chciałbym, żebyśmy doprowadzili do likwidacji deficytu mieszkaniowego, chciałbym żeby w Polsce mieszkanie było ogólnodostępne, a ludzie średnio i mniej zarabiający mogli je wynająć za kwotę, która nie rujnuje ich domowego budżetu - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury i budownictwa)

Data emisji: 13.10.2016

Godzina emisji: 7.15

mfm/mg

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Zadbaj o tytuł prawny swojego mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 14:37
Jaka jest różnica między własnościowym a spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu? Co nam grozi, gdy bankrutuje spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PSL o programie Mieszkanie Plus: rozszerzmy go o budownictwo wiejskie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 08:13
- Wspieranie młodych osób w posiadaniu własnego mieszkania jest potrzebne, ale pozostaje pytanie o skalę i efekt tego programu - mówi w "Sygnałach dnia" Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń