"Okno na Planty" - rodzinna płyta Sikorowskich

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 16:03
- Po paru latach, razem z moją córką Mają, powracamy z płytą, która jest bardzo krakowska. Maja - choć ma korzenie greckie - podziela moją fascynację Krakowem i nie wyobraża sobie życia gdzie indziej - mówił Andrzej Sikorowski.
Audio
  • Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej Jedynki
Andrzej Sikorowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Poprzednia wspólna ich płyta różniła się od wydanej w tym roku. - Na "Kraków-Saloniki" było wiele odnośników do Grecji, połowę utworów Maja zaśpiewała po grecku. Płyta "Okno na Planty" ma takich odnośników mniej. Jest bardziej osobista, jednorodna i zdecydowanie gitarowa. Zaprosiłem do współpracy Jacka Królika, gitarzystę, który tam mnóstwo gitar objawił. Chciałbym, aby te piosenki kogoś obeszły. Staram się, żeby w piosence był poruszony konkretny temat, by zmierzała do jakiegoś wniosku - opowiadał Andrzej Sikorowski.

- Wzajemnie z tatą wspieramy się, motywujemy w tym co robimy, nagrywamy i koncertujemy razem - wyznała Maja Sikorowska dodając, że dobrze się z ojcem rozumieją. - Ja jestem mentalnym dinozaurem, dzielę z tatą bardzo podobne poglądy. Jest to kwestia wzorców, tego co się wyniosło z domu rodzinnego. Podpisuję się pod tekstami taty. Są mądre i przemawiają do mnie w pełni - wyznała artystka.

Andrzej Sikorowski opowiedział też o swoich planach artystycznych na przyszłość.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiał : Marcin Kusy

Goście: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska (muzycy)

Data emisji: 14.10.2016

Godzina emisji: 13.30

ab/kul