Wiceminister sprawiedliwości: 19 grudnia najpewniej zakończy się cały spór wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 09:18
- Wówczas odejdzie osoba, która wplotła w ten spór Trybunał Konstytucyjny - prezes TK Andrzej Rzepliński - mówił w "Sygnały dnia" Michał Wójcik.
Audio
  • Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o Trybunale Konstytucyjnym (Sygnały dnia/Jedynka)
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W Dworze Artusa w Gdańsku odbędą się w poniedziałek (17.10) obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego. W wydarzeniu weźmie udział ok. 300 osób, w tym m.in. przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio.

Czytaj więcej:
trybunał konstytucyjny tk 1200 Free.jpg
Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego

Tymczasem "Wiadomości" TVP podały, że rząd Beaty Szydło nie chce, by Komisja Wenecka dalej zajmowała się sporem o TK. W przesłanym do Wenecji dokumencie, strona polska zarzuca KW stronniczość i nierzetelność.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podkreślił w radiowej Jedynce, że jest bardzo zawiedziony opinią Komisji Weneckiej na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

- Prawo i Sprawiedliwość przygotowało ustawę, która jest wyjściem naprzeciw oczekiwań wszystkich obywateli (...) Wyszliśmy z propozycją kompromisu. 21 wyroków TK opublikowano. Trybunał działa - zwrócił uwagę Wójcik.

Według niego spór o Trybunał Konstytucyjny najpewniej zakończy się wraz z końcem kadencji prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

Czy w rządzie lub klubie parlamentarnym PiS rozpoczną się prace nad zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 17.10.2016

Godzina emisji: 8.15

kk/pg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski rząd kończy współpracę z Komisją Wenecką

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 21:53
"Wiadomości" TVP podały, że rząd Beaty Szydło nie chce, by Komisja Wenecka zajmowała się sporem o Trybunał Konstytucyjny.
rozwiń zwiń