Barbara Fedyszak-Radziejowska: spór o ochronę życia będzie trwał zawsze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 09:47
- Powinniśmy z szacunkiem traktować to, że potrafiliśmy przejść drogę od barbarzyństwa aborcji do ochrony życia poczętego - mówi w "Sygnałach dnia" doradca prezydenta RP.
Audio
  • Barbara Fedyszak-Radziejowska o aborcji i Komisji Weryfikacyjnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Barbara Fedyszak-Radziejowska
Barbara Fedyszak-RadziejowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio


Czytaj więcej
Kaczyński 1200.jpg
Spór o aborcję. Słowa prezesa PiS dzielą polityków

Barbara Fedyszak-Radziejowska mówi, że spór o ochronę życia w kontekście europejskim będzie trwał zawsze. - Ale my w tym sporze zdefiniowaliśmy swoją postawę dosyć stabilnie - mówi gość Jedynki. - Ustawa, o której dzisiaj mówimy, że jest kompromisem, była jednak wielkim osiągnięciem - dodaje.

- Spór będzie, ale stan naszej świadomości przesunął się na przestrzeni lat w stronę ochrony życia poczętego. Najważniejsze jest akceptowanie prawa, które chroni życie poczęte. To się na naszych oczach dokonuje - ocenia rozmówczyni Piotra Goćka. - W Polsce pokonaliśmy już w ramach tego sporu pewne progi, które nie wszędzie zostały tak czytelnie i wyraziście ukazane, jak w polskiej historii - dodaje.

Barbara Fedyszak-Radziejowska mówiła także, dlaczego Komisja Weryfikacyjna, która ma wyjaśnić nieprawidłowości związane z reprywatyzacją w Warszawie jest, jej zdaniem, "przejawem normalności". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Barbara Fedyszak-Radziejowska (doradca prezydenta RP, członek Narodowej Rady Rozwoju)

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 8.16

kh/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: obowiązkiem państwa jest zapewnienie opieki kobietom w trudnej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 08:00
- Obowiązkiem państwa jest zapewnienie kobietom, które stają przed trudnym wyborem, pełnej opieki i bezpieczeństwa; jeżeli zdecydują się na urodzenie dziecka, żeby miały opiekę w czasie ciąży i potem kiedy dziecko urodzą - podkreśliła w środę w Radiu Maryja premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń