"Stawiam na oficerów, których awanse były blokowane przez ludzi wywodzących się z MO"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 09:08
- Ludzie związani z Milicją Obywatelską nie powinni być dowódcami w policji. Ten proces powinien być dokonany wcześniej – powiedział w "Sygnałach dnia" szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o zmianach w policji (Sygnały dnia/Jedynka)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: J. Konecki/Polskie Radio

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił w radiowej Jedynce o zmianie pokoleniowej w policji. Podkreślił, że stawia na młodych oficerów, a ci, którzy zaczęli służbę w komunistycznej MO, nie powinni być dowódcami. Dodał, że zmiany nie będą miały gwałtownego charakteru, ale będą przeprowadzane krok po kroku. - Zmieniam skład policji, postawiłem na młodych, doświadczonych oficerów, ludzi niezwiązanych z MO – podkreślił Mariusz Błaszczak.

CZYTAJ DALEJ
policja free 1200 full article
Szef MSWiA: od przyszłego roku będą podwyżki dla pracowników służb

Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że "w projekcie budżetu są przewidziane pieniądze, żeby w przyszłym roku rozpocząć program modernizacyjny służb" i że będzie kontynuował przywracanie posterunków policyjnych tam, gdzie zostały one zlikwidowane przez poprzednie rządy.

Mariusz Błaszczak zapewniał też, że policja dobrze zabezpieczy manifestacje organizowane 11 listopada. W Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości, Marsz Komitetu Obrony Demokracji i Marsz Antyfaszystowski. Podkreślił, że władze z całą stanowczością będą walczyć z piłkarskimi chuliganami.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 25.10.2016

Godzina emisji: 7.15

pp/mg

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Policja - niezależna od polityki i godna zaufania?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 19:25
W ostatnim czasie szerokim echem odbiły się sprawy zatrzymań córki radnej PiS oraz osób, które zbezcześciły grób Bolesława Bieruta. Te wydarzenia stały się pretekstem do dyskusji o funkcjonowaniu polskiej policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: PiS zajmuje się wprowadzaniem zmian, a nie polityką wizerunkową

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 07:59
- Prawo i Sprawiedliwość w odróżnieniu od Platformy Obywatelskiej podejmuje działania - tak o zapowiadanych zmianach w rządzie mówił w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń