X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Szewczak: mamy niższą kwotę wolną niż kraje afrykańskie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 09:48
- Przez ostatnie 8 lat kwota wolna od podatku wzrosła o 2 złote. Dlatego opozycja powinna milczeć w tej sprawie - mówi w "Sygnałach dnia" członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych,
Audio
  • Janusz Szewczak o kwocie wolnej od podatku (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę o kwocie wolnej od podatku. Wcześniej tego samego dnia Sejm - przyjmując poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o PIT, CIT i ordynacji podatkowej - postanowił, że kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wzrośnie w 2017 r. do 6,6 tys. zł, ale zarabiający ponad 127 tys. zł rocznie stracą prawo do tego odliczenia.

Czytaj więcej
prezydent andrzej duda 1200 free
Prezydent podpisał tzw. ustawę o kwocie wolnej od podatku

Janusz Szewczak mówi, że w Polsce kwota wolna od podatku jest skandalicznie niska w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej. - Mamy nawet niższą kwotę wolną niż kraje afrykańskie - zaznacza gość Jedynki.

- Chciałbym, żebyśmy mieli kwotę wolną podobną do Brytyjczyków, Francuzów czy Cypryjczyków, czyli na poziomie 30-50 tysięcy złotych, ale na razie takich możliwości finansowych nie ma m.in. ze względu na transfery socjalne, które są naprawdę znaczące w budżecie na 2017 rok - ocenia poseł PiS i wymienia tu między innymi program "Rodzina 500+", darmowe leki, podniesione emerytury i płacę minimalną. - Na chwilę obecną wybrano jedyny wariant racjonalny i możliwy do zrealizowania w 2017 r. - ocenia.

Janusz Szewczak powiedział także, dlaczego jego zdaniem, wysokość PKB nie jest miarą dobrobytu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Janusz Szewczak (członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych, poseł PiS) 

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 8.15

kh/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Wójcikowski: rząd za mało dba o klasę średnią

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 09:26
- Obecne prace nad kwotą wolną od podatku to czynienie z polityki podatkowej polityki socjalnej - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń