Beata Kempa o ustawie o zgromadzeniach: najważniejsze jest bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 07:54
- Ustawa o zgromadzeniach powoduje to, że organizacje, które chcą - manifestują, a zgromadzeniom cyklicznym będzie łatwiej - mówiła w "Sygnałach dnia" szefowa KPRM Beata Kempa.
Audio
  • Beata Kempa o ustawie o zgromadzeniach (Sygnały dnia/Jedynka)

Nowe przepisy wprowadzają między innymi zgromadzenia cykliczne, które organizowane regularnie w tym samym miejscu miałyby pierwszeństwo nad zwykłymi manifestacjami. Wyjątek dotyczyłby demonstracji organizowanych przez władze publiczne oraz Kościoły i związki wyznaniowe - ich powyższa zasada nie będzie obejmować.

Beata Kempa tłumaczyła, że żyjemy w wolnym kraju, w którym można demonstrować i zgłaszać manifestacje. Jak mówiła, o tym będą decydować samorządy, które są blisko swoich mieszkańców i ich spraw, znają też bardzo dobrze topografie miejsc, w których mają odbywać się zgromadzenia.

Szefowa KPRM podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda wnikliwie przygląda się każdej ustawie i tak też będzie w tym przypadku. - Akurat w tym zakresie ma duże doświadczenie, jest w tej sprawie fachowcem. Wszystkim nam zależy na tym, aby prawo było doskonałe - dodała gość Jedynki.

Beata Kempa mówiła również o sprawie reprywatyzacji w Warszawie i wieku emerytalnym. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Beata Kempa (szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 6.12.2016

Godzina emisji: 7.14

mr/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Tomasz Siemoniak o ustawie o zgromadzeniach: kierunek zmian jest fatalny

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 07:48
- To rodzi pokusę centralizacji władzy - mówił w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń