X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Kempa o ustawie o zgromadzeniach: najważniejsze jest bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 07:54
- Ustawa o zgromadzeniach powoduje to, że organizacje, które chcą - manifestują, a zgromadzeniom cyklicznym będzie łatwiej - mówiła w "Sygnałach dnia" szefowa KPRM Beata Kempa.
Audio
  • Beata Kempa o ustawie o zgromadzeniach (Sygnały dnia/Jedynka)

Nowe przepisy wprowadzają między innymi zgromadzenia cykliczne, które organizowane regularnie w tym samym miejscu miałyby pierwszeństwo nad zwykłymi manifestacjami. Wyjątek dotyczyłby demonstracji organizowanych przez władze publiczne oraz Kościoły i związki wyznaniowe - ich powyższa zasada nie będzie obejmować.

Beata Kempa tłumaczyła, że żyjemy w wolnym kraju, w którym można demonstrować i zgłaszać manifestacje. Jak mówiła, o tym będą decydować samorządy, które są blisko swoich mieszkańców i ich spraw, znają też bardzo dobrze topografie miejsc, w których mają odbywać się zgromadzenia.

Szefowa KPRM podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda wnikliwie przygląda się każdej ustawie i tak też będzie w tym przypadku. - Akurat w tym zakresie ma duże doświadczenie, jest w tej sprawie fachowcem. Wszystkim nam zależy na tym, aby prawo było doskonałe - dodała gość Jedynki.

Beata Kempa mówiła również o sprawie reprywatyzacji w Warszawie i wieku emerytalnym. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Beata Kempa (szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 6.12.2016

Godzina emisji: 7.14

mr/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Siemoniak o ustawie o zgromadzeniach: kierunek zmian jest fatalny

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 07:48
- To rodzi pokusę centralizacji władzy - mówił w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń