X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Zgorzelski: ludzie wychodzą na ulice, by demonstrować własne poglądy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 09:15
Jesteśmy bliżej jakimś rozsądnym rozwiązaniom - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Zgorzelski z PSL, komentując wprowadzone przez Senat zmiany do ustawy o zgromadzeniach.
Audio
  • Piotr Zgorzelski z PSL o ustawie o zgromadzeniach (Jedynka/Sygnały dnia)

Do ustawy Prawo o zgromadzeniach Senat wprowadził dwie poprawki. Pierwsza ustanawia 14-dniowe vacatio legis, druga wykreśla zapisy dające władzy publicznej, Kościołowi i związkom wyznaniowym pierwszeństwo w wyborze miejsca i czasu przed innymi zgromadzeniami. Odrzucono natomiast poprawkę PO zmierzającą do wykreślenia przepisów mówiących o pierwszeństwie zgromadzeń cyklicznych przed innymi.

- Dziwię się, dlaczego PiS ma takie zapędy, aby starać się ograniczać swobody obywatelskie - powiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przypomniał, że demokracja jest silną mobilizacją społeczną, a ludzie wychodzą na ulice, by demonstrować własne poglądy. - Pewnie senatorów PiS naszła jakaś refleksja i te poprawki są - dodał. 

Kilkanaście zgromadzeń zaplanowanych jest na 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Gość Jedynki poinformował, że PSL nie weźmie udziału ani w marszu organizowanym przez PiS, ani w inicjatywie KOD. Politycy tego ugrupowania będą za to obecni na wydarzeniach lokalnych. 

W audycji rozmawiano też o przeszłości posła PiS, prokuratora Stanisława Piotrowicza i dzisiejszej ocenie wprowadzenia stanu wojennego. Poruszono również temat propozycji PSL, która zakłada 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku dla wszystkich. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)

Data emisji: 08.12.2016

Godzina emisji: 8.15

fc/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Karczewski: szanujemy osoby, które wychodzą na ulicę

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 07:54
- Ustawa ma uporządkować zwoływanie i przeprowadzanie manifestacji. PiS sam korzystał i korzysta z demokratycznego prawa do wyrażania swoich poglądów na ulicy. Szanujemy więc osoby, które wychodzą na ulicę - chcemy, żeby robiły to w sposób bezpieczny i nieskrępowany - mówił na antenie radiowej Jedynki marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń