X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amber Gold. "Seria zbyt wielu niefortunnych zdarzeń"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 08:39
- Z przesłuchań dotychczas przeprowadzonych, obraz prokuratury gdańskiej jest obrazem zatrważającym - powiedziała w "Sygnałach dnia" Joanna Kopcińska, członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
Audio
  • Joanna Kopcińska o zeznaniach byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta przed komisją śledczą ds. Amber Gold (Jedynka/Sygnały dnia)
Joanna Kopcińska
Joanna KopcińskaFoto: Jacek Konecki/PR

Były prokurator generalny Andrzej Seremet przez około 5 godzin zeznawał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. - Moją największą porażką, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - przyznał Seremet. Mówił też, że ta sprawa to seria niefortunnych zdarzeń. 

- Seria zbyt wielu niefortunnych zdarzeń - oceniła Joanna Kopcińska i dodała, że tam, gdzie powinny być podjęte działania, działań nie było. - Było za to zbyt dużo zaniechań, zaniedbań, zapomnień - stwierdziła. W jej opinii, wyłaniający się z zeznań obraz prokuratury gdańskiej jest zatrważający. Kopcińska zwróciła uwagę, że Seremet był informowany o nieprawidłowościach, jeden z prokuratorów Prokuratury Generalnej przygotował na ten temat notatkę. 

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości przyznała, że czwartkowe posiedzenie komisji po raz pierwszy pokazało, że Andrzej Seremet mógł próbować "zamieść sprawę pod dywan". - Wszyscy sobie zadajemy pytanie, czy tak było - dodała. Zaznaczyła, że czas na wyciąganie wniosków będzie po zakończeniu przesłuchań, a można się spodziewać kolejnych "rewelacji".

Co w zeznaniach Andrzeja Seremeta może budzić wątpliwości? Jakie są dowody na wprowadzanie w błąd prokuratorów i opinii publicznej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Wojciech Dąbrowski

Gość: Joanna Kopcińska (poseł PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold)

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 7.14

fc/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seremet: moją największą porażką była sprawa Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 19:43
Podtrzymuję opinię, że moją największą porażką, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - powiedział Andrzej Seremet w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Były prokurator generalny przez około 5 godzin zeznawał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Wasserman: Seremet pomógł "zamieść pod dywan" sprawę Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 22:10
– Wbrew temu, co twierdził po dzisiejszym przesłuchaniu Andrzej Seremet, bardzo wyraźnie nam pokazał gwarancję bezkarności dla prokuratorów – powiedziała w „Minęła dwudziesta” nadawanym w TVP Info przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann z PiS.
rozwiń zwiń