Amber Gold. "Seria zbyt wielu niefortunnych zdarzeń"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 08:39
- Z przesłuchań dotychczas przeprowadzonych, obraz prokuratury gdańskiej jest obrazem zatrważającym - powiedziała w "Sygnałach dnia" Joanna Kopcińska, członek sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
Audio
  • Joanna Kopcińska o zeznaniach byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta przed komisją śledczą ds. Amber Gold (Jedynka/Sygnały dnia)
Joanna Kopcińska
Joanna KopcińskaFoto: Jacek Konecki/PR

Były prokurator generalny Andrzej Seremet przez około 5 godzin zeznawał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. - Moją największą porażką, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - przyznał Seremet. Mówił też, że ta sprawa to seria niefortunnych zdarzeń. 

- Seria zbyt wielu niefortunnych zdarzeń - oceniła Joanna Kopcińska i dodała, że tam, gdzie powinny być podjęte działania, działań nie było. - Było za to zbyt dużo zaniechań, zaniedbań, zapomnień - stwierdziła. W jej opinii, wyłaniający się z zeznań obraz prokuratury gdańskiej jest zatrważający. Kopcińska zwróciła uwagę, że Seremet był informowany o nieprawidłowościach, jeden z prokuratorów Prokuratury Generalnej przygotował na ten temat notatkę. 

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości przyznała, że czwartkowe posiedzenie komisji po raz pierwszy pokazało, że Andrzej Seremet mógł próbować "zamieść sprawę pod dywan". - Wszyscy sobie zadajemy pytanie, czy tak było - dodała. Zaznaczyła, że czas na wyciąganie wniosków będzie po zakończeniu przesłuchań, a można się spodziewać kolejnych "rewelacji".

Co w zeznaniach Andrzeja Seremeta może budzić wątpliwości? Jakie są dowody na wprowadzanie w błąd prokuratorów i opinii publicznej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Wojciech Dąbrowski

Gość: Joanna Kopcińska (poseł PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold)

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 7.14

fc/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seremet: moją największą porażką była sprawa Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 19:43
Podtrzymuję opinię, że moją największą porażką, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - powiedział Andrzej Seremet w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. Były prokurator generalny przez około 5 godzin zeznawał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Wasserman: Seremet pomógł "zamieść pod dywan" sprawę Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 22:10
– Wbrew temu, co twierdził po dzisiejszym przesłuchaniu Andrzej Seremet, bardzo wyraźnie nam pokazał gwarancję bezkarności dla prokuratorów – powiedziała w „Minęła dwudziesta” nadawanym w TVP Info przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann z PiS.
rozwiń zwiń