Katarzyna Lubnauer: czekamy, aż budżet zostanie prawidłowo i legalnie przegłosowany

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 08:12
- Najważniejszą kwestią jest dla nas w tej chwili budżet, ale odwołanie Marka Kuchcińskiego pomogłoby w uporządkowaniu tego, co się dzieje w Sejmie - mówi w "Sygnałach dnia" wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o kryzysie parlamentarnym w Polsce (IAR)

Czytaj więcej
Duda_1200_KOW.jpg
Prezydent pyta o piątkowe głosowanie

Podczas piątkowych obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne. Jej posłowie w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej.

Katarzyna Lubnauer mówi, że jej ugrupowanie uważa, iż nie doszło do zamknięcia ostatniego posiedzenia Sejmu, dlatego posłowie przebywają na sali plenarnej. - Czekamy, aż prawidłowo i legalnie zostanie przegłosowany budżet. Chcemy, żeby wątpliwości, które mamy wyjaśnili konstytucjonaliści - zaznacza gość Jedynki.

Zdaniem rozmówczyni Piotra Goćka, Marek Kuchciński nie sprawdza się, jako marszałek Sejmu.

- Zbyt często ponoszą go nerwy. Wykluczenie posła Michała Szczerby było decyzją pochopną, ale nie jest wstydem popełnić błąd. Wstydem jest w nim tkwić. Można się było z tego wycofać, rozpocząć procedowanie i normalnie przyjąć budżet państwa, zgodnie z regułami państwa prawa. - ocenia posłanka Nowoczesnej. - W Polsce jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia, natomiast PiS swoimi działaniami powoduje jeszcze większy chaos.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (wiceprzewodnicząca Nowoczesnej)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/gs

Zapis rozmowy

Czytaj także

Andrzej Halicki: nie zamknęliśmy posiedzenia, jesteśmy na sali plenarnej

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 08:03
Jak podkreślił w audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce poseł Platformy Obywatelskiej, protest polityków opozycji będzie prowadzony do skutku.
rozwiń zwiń