Mateusz Morawiecki: nie wprowadzimy jednolitego podatku

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 08:47
- Nie wprowadzimy jednolitego podatku – zapewnił Mateusz Morawiecki. Jak mówił wicepremier w radiowej Jedynce, rząd nie planuje też wprowadzenia kolejnego progu podatkowego.
Audio
  • - Nie wprowadzimy jednolitego podatku – zapewniał w radiowej Jedynce wicepremier Mateusz Morawiecki (Sygnały Dnia/Jedynka)

O przerwaniu prac nad tak zwanym jednolitym podatkiem dla przedsiębiorców zdecydował Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów po przeanalizowaniu założeń projektu. Jak zaznaczał wicepremier Morawiecki, choć część zaproponowanych w reformie podatkowej założeń jest trafna, podjęto decyzję o zakończeniu prac nad wprowadzeniem tego rozwiązania. – Mogę dzisiaj bardzo jednoznacznie powiedzieć, że nie będziemy tego wdrażali w takiej formie w jakiej zostało to zaproponowane. W ogóle nie będziemy wdrażali w roku 2017 zmian dla przedsiębiorców – mówił Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów zapewnił również, że nie jest też planowana decyzja o wprowadzeniu kolejnego progu podatkowego obejmującego najlepiej zarabiających. – My nie planujemy dzisiaj wprowadzenia nowego progu. Najbardziej zależy nam na tym, żeby nie było unikania płacenia podatków. W szczególności w podatkach CIT – mówił Morawiecki

Ponadto Mateusz Morawiecki mówił goszcząc w radiowej Jedynce o prognozach dotyczących PKB w kontekście przyszłorocznego budżetu i o podniesieniu kwoty wolnej od podatku dla wszystkich obywateli.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek

Gość: Mateusz Morawiecki (wicepremier, minister rozwoju i finansów)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 7.45

dad/gs

Zapis rozmowy

Czytaj także

Resort rozwoju nie chce wprowadzenia do obiegu banknotu o nominale 500 zł?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 11:53
Od lutego przyszłego roku do obiegu ma trafić banknot pięciusetzłotowy z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Tymczasem jak informuje portal Bankier.pl, wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, w liście do prezesa Narodowego Banku Polskiego profesora Adama Glapińskiego, zwraca się o ponowną analizę tego posunięcia.
rozwiń zwiń