X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mateusz Morawiecki: nie wprowadzimy jednolitego podatku

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 08:47
- Nie wprowadzimy jednolitego podatku – zapewnił Mateusz Morawiecki. Jak mówił wicepremier w radiowej Jedynce, rząd nie planuje też wprowadzenia kolejnego progu podatkowego.
Audio
  • - Nie wprowadzimy jednolitego podatku – zapewniał w radiowej Jedynce wicepremier Mateusz Morawiecki (Sygnały Dnia/Jedynka)

O przerwaniu prac nad tak zwanym jednolitym podatkiem dla przedsiębiorców zdecydował Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów po przeanalizowaniu założeń projektu. Jak zaznaczał wicepremier Morawiecki, choć część zaproponowanych w reformie podatkowej założeń jest trafna, podjęto decyzję o zakończeniu prac nad wprowadzeniem tego rozwiązania. – Mogę dzisiaj bardzo jednoznacznie powiedzieć, że nie będziemy tego wdrażali w takiej formie w jakiej zostało to zaproponowane. W ogóle nie będziemy wdrażali w roku 2017 zmian dla przedsiębiorców – mówił Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów zapewnił również, że nie jest też planowana decyzja o wprowadzeniu kolejnego progu podatkowego obejmującego najlepiej zarabiających. – My nie planujemy dzisiaj wprowadzenia nowego progu. Najbardziej zależy nam na tym, żeby nie było unikania płacenia podatków. W szczególności w podatkach CIT – mówił Morawiecki

Ponadto Mateusz Morawiecki mówił goszcząc w radiowej Jedynce o prognozach dotyczących PKB w kontekście przyszłorocznego budżetu i o podniesieniu kwoty wolnej od podatku dla wszystkich obywateli.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek

Gość: Mateusz Morawiecki (wicepremier, minister rozwoju i finansów)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 7.45

dad/gs

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Resort rozwoju nie chce wprowadzenia do obiegu banknotu o nominale 500 zł?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 11:53
Od lutego przyszłego roku do obiegu ma trafić banknot pięciusetzłotowy z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Tymczasem jak informuje portal Bankier.pl, wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, w liście do prezesa Narodowego Banku Polskiego profesora Adama Glapińskiego, zwraca się o ponowną analizę tego posunięcia.
rozwiń zwiń