X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkan Barbara. Najnowszy bilans wichur

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 10:12
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin strażacy wyjeżdżali do blisko trzech tysięcy interwencji. To efekt orkanu Barbara, który przeszedł nad Polską. - Na szczęście nie ma ofiar i to jest chyba ten najbardziej pozytywny aspekt walki z żywiołem - mówi starszy brygadier Paweł Frątczak.
Audio
  • Starszy brygadier Paweł Frątczak o bilansie strat spowodowanych orkanem Barbara (Sygnały dnia/Jedynka)

Najwięcej interwencji straży pożarnej zanotowano w województwie zachodniopomorskim, na Mazowszu, Kujawach i Pomorzu oraz w województwie pomorskim. - Nasze działania polegały przede wszystkim na usuwaniu tysięcy połamanych i powalonych przez wichurę drzew. Tarasowały one wiele ulic, dróg i szlaków kolejowych. Wiatr uszkadzał również dachy. Ten ostateczny bilans to 184 uszkodzone dachy, w tym 135 na budynkach mieszkalnych - wylicza st. bryg. Paweł Frątczak.

St. bryg. Paweł Frątczak Bilans orkanu Barbara to prawie 3 tys. interwencji straży pożarnej, najwięcej w woj. zachodniopomorskim, na Mazowszu, Kujawach i Pomorzu oraz w woj. pomorskim

W wyniku wichur poszkodowanych zostało siedem osób, w tym dwóch strażaków, którzy brali udział w usuwaniu powalonych drzew. - W przypadku moich kolegów na szczęście są to niegroźnie obrażenia. Co do pozostałych poszkodowanych, na ich samochody spadły drzewa lub najechali oni na leżące na drodze drzewa - tłumaczy rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Czy orkan Barbara był równie silny co orkan Ksawery z 2013 roku i z jakimi zagrożeniami, mimo ustania wichur, należy się jeszcze liczyć, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: st. bryg. Paweł Frątczak (rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej)

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 7.42

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwałtowna wichura w Polsce. Wciąż ponad 6000 domów bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 09:00
Straż pożarna w związku z wichurami interweniowała 2828 razy - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Poszkodowanych zostało siedem osób, w tym dwóch strażaków. Wciąż prądu nie ma ponad 6 tysięcy gospodarstw domowych.
rozwiń zwiń