X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Zybertowicz: opozycja żyje w jakimś zamkniętym świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 08:50
- Opozycja nie może się pogodzić z tym, że nie reprezentuje już tych, którzy rządzą Polską. Nie reprezentuje wiodących sił, które miały wpływ na strumienie finansowe, na proces legislacyjny i wymyśla rozmaite sytuacje, z których wiele przypomina "gimbazę" - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Prof. Andrzej Zybertowicz: opozycja totalna może pójść na sojusz z wrogami Polski (Jedynka/Sygnały Dnia)

Protest opozycji trwa. Od 16 grudnia posłowie PO i Nowoczesnej pozostają w sali obrad Sejmu. Początkowo buntowali się przeciw ustawie o organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie, teraz wskazują na "nielegalne" głosowanie nad budżetem jako powód protestu.

- Opozycja szuka sposobu na zaistnienie, żyje w jakimś zamkniętym świecie, w świecie wyobrażeń innych od tego, czym żyją miliony Polaków. Nie może się pogodzić z tym, że nie reprezentuje tych, którzy rządzą Polską, nie reprezentuje wiodących sił, które miały wpływ na strumienie finansowe, na proces legislacyjny i wymyśla rozmaite sytuacje, których wiele przypomina "gimbazę" - mówił socjolog.

Gość "Sygnałów dnia" odniósł się również do incydentu z udziałem posła PO Sławomira Nitrasa, którego PiS oskarża o grzebanie w rzeczach członków swojego klubu. Obecność polityka w ławach PiS potwierdzają kamery sejmowe, sam poseł mówi, że zauważył tylko książkę o ciekawym tytule i chciał ją przejrzeć. - Filmowanie przez posła Nitrasa miejsc pracy, które są częściowo strefami prywatnymi, przestaje wyglądać niewinnie. Przypomina się ta formuła Grzegorza Schetyny o "opozycji totalnej". Taka opozycja nie ma żadnych zahamowań - może pójść na sojusz nawet z wrogami Polski - podkreślił Prof. Andrzej Zybertowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Zybertowicz (doradca prezydenta Andrzeja Dudy, socjolog)

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 7.14

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kidawa-Błońska: marszałek nie wytrzymał presji prowadzenia obrad

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 07:41
- Cały ten spór można było rozwiązać bardzo szybko - ogłosić przerwę, spotkać się z konwentem, porozmawiać i po pewnym czasie wrócić do głosowania budżetu. Pomysł, żeby przenosić to bardzo ważne głosowanie do sali do tego nieprzygotowanej, był kuriozalny - mówiła na antenie radiowej Jedynki Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).
rozwiń zwiń