Śmierć 21-latka w Ełku. Szef MSWiA: to było nieszczęśliwe zdarzenie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 07:53
- Polska jest krajem bezpiecznym - mówił w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o wydarzeniach w Ełku (Sygnały dnia/Jedynka)

W noc sylwestrową, przed barem Prince Kebab w Ełku doszło do awantury, w wyniku której zginął 21-latek. Po południu, w centrum miasta zebrał się tłum mieszkańców, doszło do zamieszek. Powybijano witryny i zniszczono mienie lokalu. Były też starcia z policją. W stronę funkcjonariuszy leciały butelki, kamienie i petardy.

Mariusz Błaszczak tłumaczył, że zatrzymano podejrzanych o popełnienie tego morderstwa oraz osoby, które dopuściły się czynów chuligańskich. - Łącznie - 28 osób. Teraz wszystko w rękach wymiaru sprawiedliwości. Obecnie jest spokojnie w Ełku, policja czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców - wyjaśnił szef MSWiA.

Gość Jedynki podkreślił, że gdyby nie to tragiczne wydarzenie, to noc sylwestrowa z 2016 na 2017 r. należałaby do jednej z najspokojniejszych na przestrzeni ostatnich lat. - W porównaniu z tym, co dzieje się na zachodzie Europy w Polsce jest bezpiecznie - dodał minister.

Mariusz Błaszczak mówił również o proteście opozycji w Sejmie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 02.01.2016

Godzina emisji: 7.15

mr/ab

Zapis rozmowy

Czytaj także

Zamieszki po śmierci 21-latka w Ełku. Policja zatrzymała 28 osób

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 07:35
Do gwałtownych protestów doszło w niedzielę w miejscu śmierci 21-letniego Daniela, który zginął w noc sylwestrową przed kebab-barem od ciosów zadanych nożem. Protestujący rozeszli się przed północą. Według policji w mieście jest teraz spokojnie.
rozwiń zwiń